Baltarusija Astravo AE pirmojo reaktoriaus įjungimą atideda iki metų vidurio

Фото из открытых интернет-источников

Astravo atominės elektrinės (AE) pirmojo reaktoriaus „fizinis įjungimas“ numatytas liepos mėnesį, o prijungimas prie Baltarusijos energetikos sistemos – kažkuriuo metu tarp rugsėjo ir spalio, praeitą savaitgalį pranešė Baltarusijos energetikos ministras.

„Planuojame Astravo AE pirmojo reaktoriaus fizinį įjungimą liepos mėnesį, o pirmosios jo pagamintos kilovatvalandės elektros į energetikos sistemą atitinkamai pradės tekėti rugsėjį ar spalį“, – Viktoro Karankevičiaus pasisakymą per vieną Baltarusijos televizijų cituoja agentūra „Interfax“.

„Jei ateityje bus kokių nors korekcijų, mes nedelsdami į jas operatyviai reaguosime“, – pabrėžė ministras.

Priežasčių, dėl kurių teko dar kartą atidėti Astravo AE pirmojo reaktoriaus įjungimą, V. Karankevičius nenurodė.

Pirmosios branduolinės jėgainės Baltarusijoje įjungimas jau daug kartų buvo atidėliojamas. Pagal pradinius Astravo AE projekto planus, pirmasis iš dviejų reaktorių turėjo pradėti veikti 2018-ųjų lapkritį, bet tai buvo nukelta į praėjusių metų vidurį, po to – į rudenį, vėliau – į šių metų sausį. Neilgai trukus terminas buvo išplėstas iki antrojo šių metų ketvirčio pradžios.

Antrasis branduolinės jėgainės reaktorius būtų įjungtas praėjus maždaug vieneriems metams nuo pirmojo reaktoriaus veiklos pradžios.

Astravo AE stato Rusijos valstybinė branduolinės energetikos korporacija „Rosatom“. Jėgainė turės du rusiško VVER projekto reaktorius, kurių kiekvieno galia – 1200 megavatų. Jėgainės statyba finansuojama Rusijos valstybine paskola.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.