Baltarusija informavo, kad Astravo AE lapkritį pradės gaminti elektrą

Фото minenergo.gov.by

Baltarusijos elektros perdavimo sistemos operatorė „Belenergo“ pranešė, kad Astravo atominė elektrinė (AE) lapkričio 1–10 dienos turėtų pradėti gaminti elektrą. Apie tai ji informavo Lietuvos bendrovę „Litgrid“. 

Pasak „Litgrid“, įgyvendinama vadinamąjį „anstiastravinį“ įstatymą, ji nuo jėgainės elektros gamybos pradžios nustatys nulinį pralaidumą elektros prekybai iš Baltarusijos. Apie tai „Litgrid“ pirmadienį per „Nord Pool“ biržą informavo rinkos dalyvius.

„Kaip jau esame skelbę anksčiau, gavę informaciją apie elektros gamybos pradžią arba „Litgrid“ sistemos valdymo centre užfiksavę realaus laiko duomenis, rodančius gamybą Astravo AE, iš karto nustatysime 0 MW pralaidumą komerciniams elektros srautams iš Baltarusijos“, – pranešime teigė laikinasis „Litgrid“ vadovas Vidmantas Grušas. 

Kaip numatyta Lietuvos priimtame įstatyme, nuo Astravo AE veikimo pradžios Lietuva taip pat nesuteiks elektros rezervų Baltarusijai.

„Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė, Lietuvoje teikianti avarinio rezervo paslaugą, nėra pasiekiama Baltarusijos perdavimo sistemos operatoriui ir nebus naudojama Astravo reikmėms“, – sakė V. Grušas.

Lietuva siekia užsitikrinti ir Latvijos bei Estijos solidumą Astravo elektros boikotui. Priešingu atveju kyla rizika, kad elektra iš jėgainės vis tiek pateks į bendrą rinką, o kartu – ir į Lietuvą. 

Vienu svarbiausių sėkmingo elektros boikoto sąlygų yra elektros kilmės garantijų sistema. 

Netoli Lietuvos valstybinės statoma pirmoji Baltarusijoje branduolinė jėgainė turės du rusiško VVER projekto reaktorius, kurių kiekvieno galia – 1 200 megavatų.

Lietuva yra didžiausia Baltarusijoje statomos elektrinės kritikė, tuo tarpu Minskas atmeta Vilniaus priekaištus dėl saugumo reikalavimų nepaisymo.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.