Baltarusija Lietuvai įteikė notą dėl į šalį įskridusių balionų

Nuotrauka BFL/ Greta Skaraitienė

Baltarusija Lietuvai įteikė notą dėl akcijos „Laisvės kelias“ metu į Baltarusiją įskridusių balionų, pavadindama tai „planuota provokacija“.

Protesto nota pirmadienį įteikta Lietuvos ambasadoriui Minske Andriui Pulokui, informavo Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolijus Glazas.

Pasak jo, sekmadienį iš Lietuvos teritorijos paleistas „skraidantis objektas“, kuris kirto sieną ir įskrido į Baltarusijos teritoriją tris kilometrus.

„Baltarusija vertina šį faktą kaip planuotą provokaciją ir tikisi, kad incidentas bus tinkamai ištirtas Vilniuje ir kad bus imtasi priemonių, jog panašūs atvejai ateityje nepasikartotų“, – teigė A. Glazas.

Baltarusijos gynybos ministerija anksčiau pranešė sekmadienį užfiksavusi „bandymą pažeisti oro erdvę“ ir „provokaciją“, Lietuvoje vykstant akcijai „Laisvės kelias“, skirtai solidarumui su kaimyninės šalies opozicija pademonstruoti.

Baltarusių valstybinė naujienų agentūra BelTa citavo Gynybos ministerijos pranešimą, kad apie 19 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku buvo „užkirstas kelias provokacijai“ prie abiejų valstybių sienos ties Voukauščynos kaimu Ašmenos rajone.

Ministerija nurodė, kad iš Lietuvos pusės buvo paleisti aštuoni oro balionai su „antivalstybine simbolika“.

„Dėl oro erdvės gynybos budinčių pajėgų sraigtasparnių Mi-24 veiksmų oro balionų skrydis buvo nutrauktas nepanaudojus ginklo“, – sakoma ministerijos pranešime.

Savo ruožtu Lietuva pirmadienį taip pat įteikė notą Baltarusijai dėl oro erdvės pažeidimo – užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, į Lietuvos teritoriją vykstant solidarumo akcijai buvo įskridęs baltarusių sraigtasparnis.

Baltarusija atmeta kaltinimus ir tikina, kad sraigtasparnio pilotai oro erdvės nepažeidė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.