Baltarusijos laikysena dėl koronaviruso pasikeitė – G. Nausėda

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Buvęs liberalus kaimyninės Baltarusijos valdžios požiūris į koronaviruso plitimą pasikeitė, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Anot jo, bet kokiomis aplinkybėmis dialogas su šia valstybe būtinas, nes ekonominis gyvenimas tęsiasi.

„Manau, kad dialogas reikalingas visomis sąlygomis. Matau ir tam tikrą pasikeitusią laikyseną gretimoje šalyje dėl to, kas anksčiau vertinta pernelyg liberaliai“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė G. Nausėda.

„Taip, retorikos yra visokios, aš nesiimsiu dabar vertinti tų visų retorikos niuansų, tačiau aišku yra tik viena, kad Baltarusija, jos valdžia yra atsakinga už koronaviruso suvaldymą savo šalyje, mes esame atsakingi už šitos krizės ir epidemijos suvaldymą savo šalyje. Mes darysime, kad nebūtų jokių nei išorinių, nei vidinių grėsmių mūsų sveikatai“, – pridūrė jis.

Balandžio pradžioje Lietuvos atstovai teigė, jog situacija dėl koronaviruso Baltarusijoje kelia nerimą, kad kaimyninė valstybė gali būti nevaldomas ligos židinys. Tuomet šios šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka ironizavo nematąs niekur skraidančio viruso, vyko sporto ir kiti masiniai renginiai. Jis ragino Lietuvos vadovą rūpintis „savo virusu“.  

Pasak G. Nausėdos, nepaisant visko, dialogas su Baltarusija reikalingas.

„Dialogą tęsime, dialogas vyksta ekonominiame gyvenime, toliau prekių sąstatai važiuoja į Klaipėdos uostą, toliau vyksta ekonominis bendradarbiavimas“, – sakė  jis.

Prezidentas priminė, kad kita skaudi tema – šalia Lietuvos sienos baigiama statyti Astravo branduolinė jėgainė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.