Baltijos jūroje pasklidę teršalai – nepavojingi, baudos nebus

Nuotrauka BFL/ Andrius Žukas

Baltijos jūroje pirmadienį pasklidę teršalai yra nepavojingi, baudos dėl to nebus, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

„Baudos nebus, nes nebuvo pažeidimo, o teršalai nepavojingos kategorijos ir patys visiškai išsiskaido“, – BNS sakė jo atstovė spaudai Jurgita Jasiūnienė.

Departamento teigimu, Latvijos pakrančių apsaugos tarnyba pirmadienį patikrino tanklaivį „ION M“ – patikrinti talpų apžiūros protokolai po laivo iškrovimo bei laivo skystųjų krovinių registracijos žurnalo išrašai.

Nustatyta, kad laivas gabeno palmių aliejų, priskiriamą nepavojingiems teršalams, o pirmadienį po iškrovimo talpas išplovė pašildytu jūros vandeniu ir jį išleido į jūrą.

Aplinkosaugininkų teigimu, tarptautiniai dokumentai nedraudžia šių plovimo nuotekų išleisti į jūrą, tačiau taip pat laivo įgula nesilaikė gerosios praktikos.

Pasak departamento, pagal Lietuvos aplinkos ir susisiekimo ministrų įsakymą dėl tokių atliekų ir krovinių likučių tvarkymo, tokios nuotekos privalo būti priimamos Klaipėdos uoste, netaikant papildomų mokesčių.

Tokia tvarka, anot departamento, galioja ir kitose Baltijos jūros valstybėse.

Aplinkos apsaugos departamentas pirmadienį pranešė, kad apie 56 kilometrus nuo kranto iš Latvijos vandenų į Lietuvos vandenis įplaukęs tanklaivis „ION M“ paliko paskui save teršalų dėmę, kurios trečdalis – Lietuvos vandenyse.

Užfiksuotų teršalų dėmės dydis siekė apie penkis kvadratinius kilometrus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.