Baltijos šalių oro policijos naikintuvų vėl mažėja iki aštuonių

Pasikeitus NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse rotacijai, Lietuvoje ir Estijoje budinčių sąjungininkių naikintuvų skaičius vėl sumažėjo iki aštuonių.

Po keturis Belgijos ir Lenkijos naikintuvus keturių mėnesių rotaciją pradėjo nuo ketvirtadienio.

Nuo 2019 metų balandžio iki rugsėjo Baltijos šalyse budėjo 13 naikintuvų, nuo rugsėjo iki 2020 metų sausio – 12 orlaivių.

NATO teigia, kad šios didesnės rotacijos buvo susijusios su vadinamosiomis Aljanso patikinimo priemonėmis, inicijuotomis po Rusijos įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos 2014 metais.

„Tokie dislokavimai rodo NATO kolektyvinį pasiryžimą atgrasyti bet kokią potencialią grėsmę ir saugoti sąjungininkių oro erdvės vientisumą. Sąjungininkės taip pat gauna naudos dėl galimybės treniruotis kartu su Baltijos šalių oro pajėgomis ir kitais dislokuotais sąjungininkų vienetais, tokiais kaip priešakinių pajėgų batalionai“, – BNS sakė NATO pareigūnas, situaciją komentavęs su anonimiškumo sąlyga.

„Kaip įprastai, artėjanti Baltijos šalių oro policijos rotacija vėl vyks su dviem padaliniais. Jų naikintuvai toliau bus pasiruošę saugoti Baltijos šalių oro erdvę 24 valandas per parą septynias dienas per savaitę“, – teigė jis.

Lietuvos Krašto apsaugos ministerija nekomentavo, kodėl oro policijos kontingentas sumažėjo

„NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių kontingentų klausimą ir sprendimą priima NATO SHAPE – NATO vyriausioji sąjungininkų pajėgų vadavietė. Norime tuo pačiu pabrėžti, kad NATO oro policijos misija Baltijos šalyse ir toliau lieka sutiprinta – ją iš Estijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Amaryje vykdys Lenkijos karinės oro pajėgos“, – BNS sakė ministerijos atstovė Asta Galdikaitė.

NATO oro policijos misija naikintuvų neturinčiose Baltijos šalyse vykdoma nuo 2004 metų, Lietuvai, Latvijai ir Estijai tapus Aljanso narėmis.

Lietuvoje dislokuoti sąjungininkių naikintuvai budi Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Iki 2014 metų pavasario Baltijos šalyse budėdavo po vieną iš keturių naikintuvų sudarytą kontigentą. Po Krymo aneksijos misija buvo sustiprinta.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *