Baltijos šalių vadovai laiške J. Bidenui pabrėžia būtinybę stiprinti rytinį NATO flangą

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Baltijos šalių vadovai diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečio proga laišku kreipėsi į Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentą Joe Bideną (Džo Baideną), pabrėždami būtinybę stiprinti NATO rytinį flangą.

Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos, Latvijos vadovo Egilo Levito ir Estijos vadovo Alaro Kariso laiške raginama „nepailstamai stiprinti NATO rytinio flango saugumą nepaliekant spragų“.

Baltijos šalių vadovai taip pat reiškia padėką JAV prezidentui už demonstruojamą lyderystę šioje srityje, ketvirtadienį pranešė Prezidentūra.

.G. Nausėda, E. Levitas ir A. Karisas taip pat akcentuoja, kad tarptautinė bendruomenė turi remti Ukrainą kovoje prieš agresorių visomis įmanomomis priemonėmis, kol bus pasiekta pergalė.

„Mūsų valstybėms nepriklausomybė nebuvo dovana. Ją turėjome apginti mūšio lauke. Mes žinome, kad laisvė, suverenumas ir nepriklausomybė yra neįkainojamos. Tai žino ir ukrainiečiai“, – rašoma Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentų laiške.

Šalių vadovai laiške J. Bidenui teigia, kad JAV lyderystė ginant universaliais principais ir normomis grįstą tarptautinę tvarką bei demokratines vertybes ypač svarbi dabartiniame geopolitiniame kontekste, kai diktatoriai mėgina prievarta primesti savo valią suverenioms valstybėms.

1918 metais apie valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvą JAV de jure pripažino 1922 metų liepos 28 dieną.

1940-aisiais Rusijai okupavus Lietuvą JAV valstybės sekretorius Benjaminas Sumneris Wellesas (Bendžaminas Samneris Velesas) pareiškė, kad JAV nepripažįsta trijų Baltijos valstybių sovietinės aneksijos, o šių šalių diplomatinės ir konsulinės įstaigos gali tęsti veiklą.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *