Baltijos šalys koordinuos veiksmus kovojant su koronaviruso grėsme

Фото BFL/ Ирмантаса Гялунаса

Baltijos šalys koordinuos veiksmus kovojant su koronaviruso grėsme – keisis informacija apie keliaujančiuosius iš bei į rizikos zonas, epidemiologinę situaciją, priemones, kurių šalys imasi, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Lietuvos, Latvijos ir Estijos sveikatos apsaugos ministrų pasirašytame susitarime dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) pandemijos Baltijos šalys išreiškia solidarumą ir pažada abipusę pagalbą rengiantis ir reaguojant į kylančias grėsmes.

Numatyta dalintis  informacija apie keliautojus, grįžtančius iš rizikos zonų ar vykstančius į jas, taip pat dalintis medicinine ir epidemiologine informacija, operatyviai pranešti apie priimtas priemones, keistis sveikatos priežiūros ir kitiems specialistams bei visuomenei teikiama informacija.

Plane numatyta „užtikrinti sklandų ir patikimą tarptautinį judėjimą, imantis būtinų atsargumo priemonių“, kartu akcentuojama, kad galima keliaujančiųjų kontrolė prie vidaus sienų turėtų būti grindžiama realiomis grėsmėmis visuomenės sveikatai ir glaudžiai derinama su kaimyninėmis valstybėmis.

Ministrai taip pat sutarė reguliariai rengti konferencinius skambučius ekspertų ir ministrų lygiu.

Pasaulyje sparčiai plintant COVID-19, Lietuvoje iki šiol nustatyti trys koronaviruso atvejai, Estijoje užkratas patvirtintas 16 asmenų, Latvijoje – devyniems gyventojams.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.