Baltijos šalyse ir Lenkijoje prasidėjo oro gynybos pratybos, Šiaulių regione skris naikintuvai

Фото kariuomene.lt

Baltijos šalių ir Lenkijos oro erdvėse antradienį prasidėjo NATO Regioninės integruotos oro gynybos sistemos pratybos. 

Kaip pranešė Lietuvos kariuomenė, pratybų „Ramšteino palikimas 2022“ (angl. „Ramstein Legacy 2022“) metu Šiaulių regione yra tikimybė pamatyti ir išgirsti sąjungininkų naikintuvus.

Фото kariuomene.lt

Pratybose taip pat dalyvaus Karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C27J „Spartan“, sraigtasparniai „Dauphin“ ir Mi-8T, bepiločiai orlaiviai „Scan-Eagle“, vidutinio ir trumpo nuotolio oro gynybos sistemos NASAMS, RBS70 ir amerikiečių trumpo nuotolio mobili oro gynybos sistema „Avenger“.

Фото kariuomene.lt

Pratybos gegužės 31 – birželio 9 dienomis vienu metu vyks Baltijos šalių ir Lenkijos teritorijose bei oro erdvėje. Jos sujungtos su kitomis NATO pratybomis „Ramšteino lydinys“ ir „Ramšteino sargyba“. 

„Šiandien kaip niekad aktualu pademonstruoti regiono saugumo užtikrinimą bei mūsų atgrasymo priemonių efektyvumą. Neabejoju, kad šių mokymų metu parodysite geriausią rezultatą“ – atidarymo ceremonijos metu antradienį pratybų dalyvius sveikino Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas.

Pasak kariuomenės, pagrindinis pratybų tikslas – stiprinti NATO oro gynybos pajėgų bendradarbiavimą, sąveiką ir integraciją į bendrą NATO oro gynybos valdymo struktūrą.

Lietuvoje pratybose dalyvaus apie 330 karių iš Lietuvos, Vengrijos ir JAV.

Фото kariuomene.lt

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *