Bandantiems apeiti sankcijas – griežtesnė muitinės patikra

Фото Lietuvos muitinė/ facebook.com

Kontroliuodama, kaip įgyvendinamos Europos Sąjungos sankcijos Rusijai ir Baltarusijai  Lietuvos muitinė stiprina patikros procedūras – kroviniai, kurių siuntėjai, gavėjai, vežėjai ar muitinės tarpininkai, kartą jau bandę apeiti sankcijas, bus vertinami kaip didelės rizikos ir tikrinami ypač kruopščiai, ketvirtadienį pranešė Muitinės departamentas. 

„Matome, kad bandymų apeiti sankcijas nemažėja, todėl imamės papildomų priemonių. Tie muitinės klientai, kuriems dėl mėginimų apeiti sankcijas buvo neleista tęsti muitinės procedūrų, neturėtų stebėtis, jei ateityje jų gabenami kroviniai atsidurs po padidinamuoju stiklu, – pranešime sakė Muitinės generalinis direktorius Darius Žvironas. 

Pasak pranešimo, numatoma pasitelkti papildomus analitinius pajėgumus, taip pat suaktyvinti fizinio tikrinimo metodus, įtraukiant didesnį muitinės pareigūnų skaičių, o jei reikės, pasikviečiant kitų institucijų pareigūnus.

Nuo šių metų kovo muitinė vykdo sustiprintą eksportuojamų, importuojamų ir tranzitu vežamų prekių muitinės priežiūrą.

Per šį laikotarpį dėl įvairių pažeidimų daugiau nei 3 tūkst. kartų neleista atlikti importo, eksporto ir tranzito procedūrų, pradėta ir vykdoma 30 tyrimų, o Muitinės kriminalinė tarnyba atlieka 4 ikiteisminius tyrimus, be to, pradėta 260 administracinio nusižengimo teisenų.

Dėl pažeidimų į ES teritoriją neįleista daugiau nei 1,2 tūkst. transporto priemonių, registruotų Baltarusijoje ir Rusijoje. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *