Beveik visi nauji koronaviruso atvejai susiję su židiniais asmeninės šventėse – NVSC

Фото pixabay.com

Penki iš šešių naujų koronaviruso atvejų yra susiję su židiniais Kernavėje ir Kalveliuose vykusiose asmeninėse šventės, BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Visi nauji atvejai užfiksuoti Vilniaus apskrityje, jei detaliau – dauguma jų susiję su asmeninėmis šventėmis. Keturi susiję su švente Kernavėje ir vienas – su švente Kalveliuose“, – BNS pirmadienį sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Anot jos, koronavirusas per praėjusią parą nustatytas dviem šventės Kernavėje dalyviams ir dviem su užsikrėtusiais asmenimis susijusiais žmonėms.

NVSC duomenimis, iš viso šioje šventėje dalyvavo aštuoni asmenys, šeši iš jų susirgo COVID-19, kol kas du atvejai nustatyti artimiesiems.

Kaip teigia R. Lingienė, užsikrėtimo atvejis patvirtintas ir gimtadienio šventės Kalveliuose dalyviui.

„Iš penkiolikos šventėje dalyvavusių žmonių koronavirusas jau patvirtintas septyniems. Užsikrėtimas taip pat nustatytas aštuoniems susijusiems žmonėms“, – kalbėjo NVSC atstovė.

Jos teigimu, Vilniaus apskrityje taip pat nustatytas ir vienas įvežtinis atvejis.

„Įvežtinis yra iš Jungtinės Karalystės, tačiau daugiau detalių dar neturim“, – sakė R. Lingienė.

Iš viso Lietuvoje, pirmadienio duomenimis, patvirtinta 1720 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Infekcine liga vis dar serga 309 žmonės, pasveiko – 1331.

Nuo COVID-19 mirė mirė 71 asmuo, dar devyni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.