Blokavus piratines svetaines, apsilankymų jose mažėja, teigia komisija

Фото pixabay.com

Piratinių interneto svetainių ir jų kopijų blokavimas pasiteisina, kai kurių jų lankomumas sumažėjo 60 ir daugiau procentų, teigia Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK).

„Įstatyme numatytos priemonės yra efektyvios, o DNS (liet. srities vardų struktūra, angl. Domain Name System) blokavimas pasiteisina. LRTK atlikto tyrimo rezultatai aiškiai ir vienareikšmiškai rodo, kad blokavus piratines svetaines ir jų kopijas, vartotojų lankomumas ženkliai mažėja. Yra piratinių svetainių, kurių lankomumas krito 60 ir daugiau procentų, kai kurios net užsidarė“, – pranešime teigia LRTK pirmininkas Mantas Martišius.

LRTK nurodo atlikusi tyrimą naudodama programinę įrangą, kuri parodo bendrą lankytojų skaičių per mėnesį. Ši metodika, pasak komisijos, leidžia „nespekuliuojant pasakyti, ar veiksmai efektyvūs“.

Anot M. Martišiaus, per karantiną Lietuvoje apsilankymas piratinėse svetainėse buvo išaugęs, komisija į tai reagavo.

Teisė blokuoti svetaines, neteisėtai skelbiančias autorių teisių saugomą turinį, LRTK suteikta pernai kovą. Iš viso nuo to laiko komisija nurodė tiekėjams blokuoti 32 interneto svetaines ir 47 jų kopijas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.