Dėl privalomų kaukių gali būti grąžinamas karantinas – I. Šimonytė

Nuotrauka Vyriausybė/ facebook.com

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą artimiausiu metu Vyriausybė svarstys, ar nereikėtų šalyje vėl įvesti karantino, pranešė premjerė Ingrida Šimonytė.

Vyriausybės vadovė antradienį žurnalistams komentuodama prastėjančią epidemiologinę situaciją patvirtino, kad bus svarstoma grąžinti privalomas kaukes vidaus patalpose, o tam reikėtų grąžinti karantino režimą.

„Turbūt, kad reikėtų (grąžinti privalomas kaukes), apie tai kalbėsime rytoj, gali būt, kad tai bus vienas iš didesnių pokyčių, kuriuos Vyriausybė siūlys nustatyti“, – sakė ministrė pirmininkė.

„Turbūt tuo tikslu vėl reikės įvesti karantiną, kadangi pagal ekstremalią situaciją tokio reikalavimo nustatyti negalime, o rekomendacijos Lietuvoje, skirtingai nuo Skandinavijos šalių, suprantamos kaip tai, ko visiškai nereikia laikytis“, – pažymėjo Vyriausybės vadovė.

Lietuva antradienį įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną. Iki šiol šalis buvo priskiriama „raudonajai“ zonai.

Spalvinės epidemiologinės situacijos zonos apibrėžiamos pagal naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklį bei teigiamų diagnostinių testų dalį. Lietuvoje jie šiuo metu atitinkamai siekia 504,5 atvejo ir 6,1 proc., per parą pakilo abu šie rodikliai.

Anksčiau su spalvinėmis zonomis buvo siejami pandemijos valdymo sprendimai, tačiau šiuo metu Vyriausybė akcentuoja ligoninių užimtumo svarbą sprendžiant dėl pandeminių griežtinimų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *