Čekija dovanoja Lietuvai per 0,5 mln. eurų kovoje su neteisėta migracija

Фото pixabay.com

Čekija dovanoja Lietuvai per 0,5 mln. eurų kovoje su neteisėta migracija.

Kaip pranešė Čekijos Vidaus reikalų ministerija, Čekijos Vyriausybė, reikšdama solidarumą dėl sudėtingos migracijos ir saugumo padėties, pirmadienį skyrė 13,5 mln. kronų (beveik 530 tūkst. eurų) Lietuvos migracijos sistemai paremti.

„Ši dovana labai prisidės stiprinant ES išorės sienų apsaugą. Lietuva jį daugiausia naudos fiziniam barjerui tiesti Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje arba apgyvendinimo pajėgumams didinti ir tiesiogiai remti migrantus bei tarptautinės apsaugos prašytojus šalyje “, – pranešime teigė vidaus reikalų ministras Janas Hamačekas.

Pasak ministro, ši piniginė auka papildo Lietuvai jau skirtą maždaug 3,2 mln. kronų vertės (apie 125 tūkst. eurų) materialinę paramą – šalis skyrė palapinių, sulankstomų lovų, antklodžių ir šildytuvų.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Taip pat priimtas sprendimas apgręžti neteisėtai sieną bandančius kirsti asmenis, tai gerokai sumažino plūstančiųjų srautus.

Antradienį į Vilnių taip pat atskraidinti daugiau nei 50 afganistaniečių, panašaus skaičiaus laukiama ir trečiadienį – Lietuvai talkinę afganistaniečiai su šeimomis atgabenami baiminantis, kad Afganistano kontrolę perėmęs Talibanas gali mėginti su jais susidoroti. Jiems ketinama suteikti politinį prieglobstį.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.