Čekija išsiuntė Italijai veido kaukių vietoje konfiskuotų priemonių

Фото pixabay.com

Čekų pareigūnai pirmadienį paskelbė, kad išsiuntė į Italiją 110 tūkst. veido kaukių kaip kompensaciją už kaukes, konfiskuotas iš kontrabandininkų, kurios pasirodė esančios Kinijos dovanos Italijai dalis.

Konfiskavimas, kurį kai kurios žiniasklaidos priemonės vadino vagyste, papiktino Italiją, kuri šiuo metu yra pasaulinės COVID-19 pandemijos epicentre. Italijoje užregistruota beveik 5,5 tūkst. mirties atvejų, o jos ligoninės atsidūrusios prie savo galimybių ribos.

Europoje labai trūksta medicininių apsaugos priemonių, įskaitant kaukes ir apsauginius kostiumus, kurių medikams reikia siekiant sumažinti riziką užsikrėsti mirtinai pavojingu naujuoju koronavirusu.

„Ką tik išsiuntėme 110 tūkst. veido kaukių į Italiją, autobusu, vykstančiu į Romą,.. drauge su 43 italų turistais, kurie negalėjo grįžti namo“, – naujienų agentūrai AFP sakė užsienio reikalų ministras Tomašas Petričekas (Tomašas Petršičekas).

„Čekijos Respublika tikrai nieko nevogė“, – sakė ministras ir pridūrė, kad Praha išsiuntė dar 10 tūkst. „tokių pačių“ pakaitinių kaukių.

Italų dienraštis „La Repubblica“ šeštadienį rašė, kad čekų pareigūnai prisidengdami operacija prieš kontrabandininkus konfiskavo kiniškų kaukių, skirtų Italijos ligoninėms. Straipsnio antraštė buvo: „Kaip Čekijos Respublika sekvestravo tūkstančius kaukių, išsiųstų iš Kinijos į Italiją“.

T. Petričekas sakė, kad kažkas nuplėšė Čekijos konsulato Milane iškabą. „Galiu suprasti šią reakciją po informacijos žiniasklaidoje“, – sakė jis.

Minima slapta operacija prieš medicinos prekes gabenančius kontrabandininkus buvo įvykdyta kovo 17 dieną, Čekijai sugriežtinus medicinos priemonių eksporto ir platinimo kontrolę.

Čekų policija konfiskavo 680 tūkst. kaukių ir respiratorių iš vienos privačios kompanijos sandėlio į šiaurę nuo Prahos esančiame Lovosicių mieste.

Kaip sakė T. Petričekas, policija aiškinasi, kaip šios kaukės atsidūrė sandėlyje Lovosicėse.

„Kalbant atvirai, Lovosicės ne visai pakeliui iš Kinijos į Italiją“, – AFP sakė T. Petričekas.

Praha prašo čekų neiti iš namų, o išėjus apsirūpinti būtiniausiais dalykais reikalauja būti su kaukėmis.

10,7 mln. gyventojų turinčioje Čekijoje jau užregistruoti 1 165 užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir vienas mirties atvejis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.