Centralizuotai planinių paslaugų stabdyti neplanuojama – A. Dulkys

Фото BFL

Lietuvoje, o ypač Vilniaus regione augant COVID-19 pacientų skaičiui, centralizuotai planinių paslaugų stabdyti neplanuojama, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Ne, mes jokių sprendimų dėl stabdymo nepriimsim. Lanksčiai stengiamės žiūrėti ir reaguoti į situaciją. (…) Buvome prieš kurį laiką grįžę link planinių paslaugų plėtros. Deja, trečioji banga šiek tiek sutrukdė, ypač Vilniaus regione, tenka vėl atiduoti dalį lovų kovai su pandemija“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį žurnalistams sakė ministras.

Anot jo, regionuose, kur situacija geresnė, planinės paslaugų apimtys didėja.

„Judame link plėtimo, kviečiame žmones, nes yra tikrai didelių galimybių, tiesiog reikia sugrįžti į gydymo įstaigas ir pas savo šeimos gydytojus. Vilniuje turime šiek tiek įtampos, bet tikiu, kad ir su ja susitvarkysime“, – kalbėjo A. Dulkys.

Santaros klinikų antradienio duomenimis, reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų užimta jau 88 proc., o aktyvaus gydymo – 80 procentų.

Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė trečiadienį Žinių radijui teigė, kad Vilniaus regione negerėjant situacijai, dalį pacientų svarstoma perkelti į kitus miestus – Kauną ar Panevėžį.

Įvedus pirmąjį karantiną pernai pavasarį, gydymo įstaigos buvo įpareigotos atidėti planines operacijas, odontologijos paslaugas, reabilitacijas, išskyrus būtiną medicinos pagalbą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *