Centralizuotai planinių paslaugų stabdyti neplanuojama – A. Dulkys

Фото BFL

Lietuvoje, o ypač Vilniaus regione augant COVID-19 pacientų skaičiui, centralizuotai planinių paslaugų stabdyti neplanuojama, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Ne, mes jokių sprendimų dėl stabdymo nepriimsim. Lanksčiai stengiamės žiūrėti ir reaguoti į situaciją. (…) Buvome prieš kurį laiką grįžę link planinių paslaugų plėtros. Deja, trečioji banga šiek tiek sutrukdė, ypač Vilniaus regione, tenka vėl atiduoti dalį lovų kovai su pandemija“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį žurnalistams sakė ministras.

Anot jo, regionuose, kur situacija geresnė, planinės paslaugų apimtys didėja.

„Judame link plėtimo, kviečiame žmones, nes yra tikrai didelių galimybių, tiesiog reikia sugrįžti į gydymo įstaigas ir pas savo šeimos gydytojus. Vilniuje turime šiek tiek įtampos, bet tikiu, kad ir su ja susitvarkysime“, – kalbėjo A. Dulkys.

Santaros klinikų antradienio duomenimis, reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų užimta jau 88 proc., o aktyvaus gydymo – 80 procentų.

Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė trečiadienį Žinių radijui teigė, kad Vilniaus regione negerėjant situacijai, dalį pacientų svarstoma perkelti į kitus miestus – Kauną ar Panevėžį.

Įvedus pirmąjį karantiną pernai pavasarį, gydymo įstaigos buvo įpareigotos atidėti planines operacijas, odontologijos paslaugas, reabilitacijas, išskyrus būtiną medicinos pagalbą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.