Čipuoti kates ir šunis siūloma leisti ir prieglaudų darbuotojams

Фото pixabay.com

Siekiant atpiginti kačių ir šunų ženklinimą, nuo liepos augintinius siūloma leisti čipuoti ne tik veterinarijos gydytojams, bet ir felčeriams, gyvūnų prieglaudų darbuotojams bei savanoriams, baigusiems specialius mokymus.

Tokią Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisą pateikė aplinkos ministras „valstietis“ Kęstutis Mažeika. Pasak jo, pakeitimai taip pat leistų paženklinti daugiau naminių gyvūnų.  

Pataisų autorius sako, kad dabartinė gyvūnų ženklinimo tvarka riboja konkurenciją, nes čipavimą prilygina veterinarinei paslaugai ir leidžia ją teikti tik veterinarijos gydytojams.

„Regionuose tų gydytojų mažai. Paslauga nėra tokia esminė ir jiems nėra intereso įtikinėti žmones ženklinti gyvūnus, o šie padaro žalos, ypač valkataujančios katės. Prieglaudose yra didelis benamių gyvūnų skaičius, jos čipavimo paslaugas turi pirkti iš veterinarijos gydytojų, o jos brangiai kainuoja“, – BNS teigė K. Mažeika.

Pasak K. Mažeikos, kačių ir šunų ženklinimo kainos yra didelės, kartais siekia 30 eurų, nors mikroschemos savikaina tesiekia 2-3 eurus. 

Pataisomis ministras taip pat siūlo nustatyti, kad kačių ir šunų ženklinimą bei registravimą organizuotų savivaldybės. 

„Dabar situacija nevaldoma – nėra žinoma, kiek tų gyvūnų apskritai Lietuvoje yra, nevedama jų apskaita“, – teigė ministras. 

Seimas 2012 metais buvo nusprendęs, kad nuo 2016-ųjų visi šunys ir katės privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Tačiau privalomas gyvūnų ženklinimas 2016-ųjų vasarą buvo atšauktas, motyvuojant, kad toks reikalavimas sukėlė nereikalingą įtampą, nes didžioji gyventojų dalis tam nepasiruošusi. 

K. Mažeika 2018 metų lapkritį teikta Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos įstatymo pataisa siūlė Lietuvoje įvesti privalomą nemokamą naminių gyvūnų ženklinimą, tačiau ši iniciatyva Seime nesvarstyta iki šiol. 

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos sako, kad privalomas gyvūnų ženklinimas būtinas norint sudrausminti neatsakingus augintojus, nes dabar dažnai nėra galimybių nustatyti, kam priklauso nuskriaustas ar pavojingas gyvūnas. Be to, įvedus privalomą ženklinimą valstybei esą nereikės išlaikyti gyvūnų prieglaudų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.