COVID-19 testą po sąlyčio su užsikrėtusiuoju sutinka atlikti kas penktas

Photo by The National Guard on Foter.com / CC BY

Testą po sąlyčio su užsikrėtusiuoju COVID-19 sutinka atlikti vidutiniškai kas penktas žmogus, teigia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Pasak centro, sausį tokių žmonių dalis, skaičiuojant nuo visų nustatytų didelės rizikos sąlytį turėjusiųjų asmenų, lyginant su gruodžiu, išliko panaši.

„Duomenys rodo, jog nuo gruodžio 1 dienos iki sausio 23 dienos iš visų nustatytų didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų tyrimui NVSC užregistravo vidutiniškai 20 proc., šiems žmonėms sutikus tokį tyrimą atlikti“, – nurodo centras.

NVSC atkreipia dėmesį, kad testą atlikti turi sutikti pats žmogus, priverstinis testavimas nėra taikomas, o sąlygos atlikti testą sudaromos visiems didelės rizikos sąlytį turėjusiems asmenims. Epidemiologai ragina tokiu atveju pasitikrinti net ir nejaučiant ligos simptomų.

Asmenys, turėję didelės rizikos kontaktą, gauna trumpąją SMS žinutę telefonu, kurioje nurodyta, iki kada žmogui privalu izoliuotis, taip pat ir nuoroda į anketą. Joje reikia nurodyti, ar izoliacijos laikotarpiui reikalingas nedarbingumas, ar žmogus sutinka atlikti tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir ar turi tinkamas sąlygas izoliuotis.

Jaučiantieji COVID-19 būdingus simptomus raginami nedelsti ir registruotis tyrimui numeriu 1808.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *