D. Grybauskaitė: ginčas dėl atstovavimo EVT jau kenkia valstybės reputacijai

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Valdančiųjų konservatorių ir prezidento Gitano Nausėdos ginčas dėl atstovavimo šaliai Europos Vadovų Taryboje (EVT) jau kenkia šalies reputacijai, sako kadenciją baigusi šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Pasak jos, konstituciniai argumentai dėl atstovavimo yra prezidento pusėje.

„Mano nuomone, konstituciniai argumentai dėl dalyvavimo, nepriklausimai nuo asmenybių, patinka ar nepatinka, yra prezidento pusėje, politiniai argumentai reikalauja konstruktyvaus dialogo ir bendro sprendimo, o viešojoje erdvėje matome atvirai demonstruojamą nepakantumą, iš abiejų pusių, ir tai jau tikrai kenkia valstybės reputacijai“, – antradienį žurnalistams Seime sakė D. Grybauskaitė.

Buvusi šalies vadovė buvo atvykusi išklausyti G. Nausėdos antrojo metinio pranešimo. Paprašyta pakomentuoti pranešimą D. Grybauskaitė atsakė, jog stengiasi „nevertinti prezidento ir jo kalbų“.

„Noriu tik pasakyti, kad metai buvo sudėtingi, visiems, tame tarpe ir prezidentui: pandemija ir užsienio politikos iššūkiai, ir atsiradusios įtampos tiek šalies viduje, tiek prie mūsų sienų su bent dviem agresyviomis kaimynėmis“, – pažymėjo kadenciją baigusi prezidentė.

Klausimą, kas Lietuvai turėtų atstovauti EVT, prezidentas ar premjerė Ingrida Šimonytė, konservatoriai ėmė kelti pernai laimėję Seimo rinkimus.

Premjerę į viršūnių susitikimus deleguoti norintys konservatoriai argumentuoja, kad ten svarstomi klausimai yra daugiausia susiję su Vyriausybės kompetencija, be to, prezidentas nedalyvauja europinių partijų veikloje.

Šios iniciatyvos kritikai teigia, kad konservatoriai taiko dvigubus standartus, nes jų remiamai prezidentei D. Grybauskaitei anksčiau patys užleido vietą EVT ir niekada iki šiol nekėlė šio klausimo.

Prezidentas G. Nausėda sako, kad ketina ir toliau atstovauti Lietuvai visuose viršūnių susitikimuose.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *