D. Grybauskaitė prisijungė prie Pasaulio lyderių aljanso – Madrido klubo

Фото BFL/Паулюса Пяляцкаса

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė kvietimą prisijungti prie Pasaulio lyderių aljanso – vadinamojo Madrido klubo, pirmadienį pranešė Prezidentūra.

„Šis kvietimas – daugiau kaip 100 demokratinių buvusių valstybių ir vyriausybių vadovų vardu. Juos vienija demokratinė lyderystė ir poreikis dalytis asmeninėmis ir kolektyvinėmis įžvalgomis bei patirtimi su dabartiniais valstybių vadovais, sprendimų priėmėjais“, – teigiama pranešime.

Prisijungus prie šio buvusių politinių lyderių forumo, D. Grybauskaitę pasveikino jo vadovas, buvęs Slovėnijos prezidentas Danilas Tiurkas.

„Jūsų, kaip buvusios finansų ministrės, Europos Komisijos narės, atsakingos už finansinį programavimą ir biudžetą, ir, žinoma, kaip šalies prezidentės patirtis labai praturtintų mūsų organizaciją ir galimybes toliau stiprinti demokratines vertybes ir lyderystę ypač sudėtingame šių dienų kontekste“, – rašoma klubo vadovo laiške.    

Madrido klubui, anot Prezidentūros, taip pat priklauso buvęs šalies vadovas Valdas Adamkus, taip pat buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas), buvusi Latvijos vadovė Vaira Vykė-Freiberga ir kiti buvę šalių prezidentai, premjerai.

Madrido klubas – nevyriausybinė, pelno nesiekianti tarptautinė organizacija, kurios pagrindinis dėmesys sutelktas į demokratinius, institucinius pokyčius ir  lyderystę, remiantis daugiau nei 70 šalių politinės ir pilietinės visuomenės vadovų patirtimi bei siekiant geresnio žmonių gyvenimo visame pasaulyje.

Forumo veikloje akcentuojami keli svarbiausi momentai – saugoti demokratijos vertybes, aukštą atsakomybės lygį ir vadovavimo kokybę, skatinti aktyvų visuomenės grupių ir mažumų įsitraukimą į valstybių gyvenimą, prisidėti prie globalaus bendradarbiavimo ir skaitmeninės pažangos, kuriant Europos ateitį. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.