D.Grybauskaitė vadovaus JT komisijai, atsakingai už skaidrumą, finansinę atskaitomybę

Фото Робертаса Дачкуса/ www.lrp.lt

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė vadovaus Jungtinių Tautų (JT) komisijai, rengsiančiai rekomendacijas dėl tarptautinės finansinės atskaitomybės, skaidrumo ir sąžiningumo, pranešė prezidentės biuras.

Komisiją (angl. Financial Accountability, Transparency and Integrity – FACTI) kovo mėnesį įsteigė JT Generalinės Asamblėjos ir JT Ekonomikos ir socialinių reikalų tarybos prezidentai. Pagrindinis jos tikslas – užkirsti kelią tokiems globaliems finansiniams nusikaltimams kaip mokesčių vengimas, pinigų plovimas ir korupcija. 

Kartu su prezidente D. Grybauskaite FACTI komisijai vadovauja buvęs Nigerijos ministras pirmininkas  Ibrahimas Mayaki. 

Komisijos nariai – įvairių šalių politikai, akademinės bendruomenės, pilietinės visuomenės ir nepriklausomo sektoriaus atstovai. Ji rengs rekomendacijas, kaip įveikti tarptautinės institucinės ir teisinės sistemos, susijusios su finansine atskaitomybe ir skaidrumu, spragas bei pažeidžiamumą.  

Pasak D. Grybauskaitės biuro, koronaviruso pandemijos pasekmės artimiausiu metu „dar labiau padidins iššūkius globaliam finansų pasauliui ir pareikalaus dar didesnių pastangų kovojant su finansiniais nusikaltimais“.   

D. Grybauskaitė Lietuvos prezidento poste dirbo dvi kadencijas 2009–2019 metais. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.