D. Jauniškio kandidatūrą giria tiek valdantieji, tiek opozicija

Фото BFL/Ирмантаса Гялунаса

Prezidentui pasiūlius Darių Jauniški antrajai Valstybės saugumo departamento direktoriaus kadencijai, jo kandidatūrą teigiamai įvertino tiek valdančiųjų, tiek opozicijos atstovai Seime.

Pagal įstatymą, VSD direktorių skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

„Man atrodo, kad jis pakankamai gerai tvarkėsi. Aš čia savo asmeninę nuomonę sakau, nes frakcijoj mes to neaptarinėjom“, – BNS sakė valdančiųjų „valstiečių“ lyderis ir frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

„Aš sakau savo poziciją, kiek žinau, ji turėtų sutapti ir su komiteto pirmininko pozicija. Galbūt komiteto pirmininko autoritetas frakcijoje padės nuomonę susiformuot kolegoms“, – teigė jis.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pirmadienį baigė aiškintis aplinkybes dėl pranešėjo – aukšto VSD pareigūno – pateiktos informacijos apie tai, kad VSD galėjo neteisėtai rinkti duomenis per praėjusius prezidento rinkimus.

Komitetas paskelbė, kad VSD elgėsi teisėtai tikrindama kandidatų į prezidentus aplinką, tačiau kartu konstatavo, kad žodinių pavedimų tikrinti asmenis turi būti atsisakyta.

Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius sakė, kad tikėjosi, jog prezidentas teiks D. Jauniškio kandidatūrą ir teigė ją palaikantis.

„Prognozuotina buvo. Aš galvoju, kad palankiai vertinu, bent jau aš, frakcijoje mes dar aptarinėsim“, – teigė jis. 

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Vanda Kravčionok teigė, kad išankstinės nuomonės frakcija apie kandidatūrą neturi.

„Aš manau, kad prezidentas turi argumentų, todėl ir pasiūlė. Nieko, matyt, blogo nemato tame skandale, todėl ir pasiūlė. O kaip toliau ten susiklostys ta situacija, gal kažkas turi daugiau nuomonių ar faktų ir jei paaiškės, tada jau spręsim kitaip“, – sakė frakcijos seniūnė.

„Nepažįstu šito žmogaus, nesu bendravusi su juo, tik tiek, kiek iš žurnalistų žinau. Bus proga susipažinti, iškviesim į frakciją, pristatys savo viziją darbe, užduosim klausimus. Gal informacijos stoka truputį yra“, – teigė V. Kravčionok. 

Pozityviai vertina ir opozicija

Seimo NSGK narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas teigė, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija greičiausiai turėtų palaikyti kandidatūrą.

„Mes dar tarsimės, bet jei pamokos bus išmoktos ir tos rekomendacijos priimtos, labai didelė tikimybė, kad mes pritarsim šitai kandidatūrai“, – pirmadienį žurnalistams sakė L. Kasčiūnas.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen BNS teigė, kad kol kas kandidatūra iki šiol irgi buvo vertinama pozityviai.

„Frakcijoje dar tarsimės dėl bendros nuomonės, paprastai mes dėl asmenybių balsuojame laisvai, tačiau, kiek teko su kolegomis apie tai diskutuoti ir kandidatūrą aptarti, buvo daugiau pozityvus požiūris“, – sakė opozicinių liberalų lyderė.

Pasak jos, kolegų nuomonei apie kandidatūrą turės įtakos komiteto išvados, tačiau kandidatūra plačiau bus apsvarstyta antradienį.

„Komiteto išvados, be abejo, turės įtakos. Apsvarstysime išvadas, rytoj frakcijos posėdyje dar pasitarsime“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė irgi teigė negirdėjusi, kad frakcijos nariai iki šiol būtų išreiškę nepritarimą D. Jauniškio kandidatūrai.

„Aš tikrai žinau, kad frakcijoje yra narių, kurie entuziastingai nusiteikę, kurie mano, kad čia yra puikus vadovas. Bet čia yra pavienės frakcijos narių nuomonės. Bent jau tikrai negirdėjau, kad kokiuose pokalbiuose būtų išreikšta griežtas nepritarimas. Tikrai šitą galiu patikinti“, – BNS sakė politikė.

D. Jauniškis vadovauti VSD buvo paskirtas 2015 metų balandžio 13 dieną.

VSD vadovo kandidatūrą penkerių metų kadencijai teikia šalies prezidentas, tačiau tam būtinas Seimo pritarimas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *