Dailės muziejuje Vilniuje atidaryta Ukrainos lobyno paroda

Автор: Zamunu45собственная работа, CC BY-SA 4.0, Ссылка

Antradienį Vilniuje, Nacionaliniame dailės muziejuje, atidaryta paroda, skirta Ukrainos civilizacijai – nuo Tripolės kultūros, skitų aukso iki Maidano.

Pirmą kartą Lietuvoje eksponuojama daugiau kaip 80 originalių artefaktų iš Ukrainos nacionalinio istorijos muziejaus rinkinio, pranešė Dailės muziejus.

Eksponatai supažindina su Ukrainos istorija ir kultūra – nuo akmens ir bronzos amžių iki nesenų įvykių revoliuciniame Maidane.

Ikirašytinę Ukrainos istoriją pristatys Tripolės kultūros antropomorfinės plastikos pavyzdžiai, unikalus bronzos epochos kalendorius, pirmųjų istoriškai užfiksuotų tautų, gyvenančių Ukrainos teritorijoje – kimerų, skitų, sarmatų, gotų, hunų, antų – paveldas. Parodoje Vilniuje bus eksponuojami senojo meno šedevrai iš skitų vadų pilkapių.

Kijevo Rusios epochai atstovaus archeologiniai radiniai nuo buitinių daiktų iki juvelyrinių papuošalų ir krikščionių kulto reikmenų, kuriuos pagamino Kijevo Rusios ir Bizantijos meistrai.

Parodoje bus galima apžiūrėti XIV–XVIII amžiaus radinius iš Kijevo pilies, pastatytos pagal lietuvių valdovų įsakymą, Kijevo rotušės vėtrungę, Evangeliją sidabriniuose rėmuose iš Kijevo Pečorų lauros spaustuvės bei kitų ukrainiečių meistrų dirbinių.

Ukrainos konfesinę ir tautinę įvairovę atspindės judėjų ir Krymo totorių XIX amžiaus ir XX amžiaus pradžios dailės kūriniai.

Parodoje taip pat eksponuojami du svarbūs objektai iš Maidano aikštės – sukilimo dalyvių sukurti skydas ir šalmas, Orumo revoliucijos simboliai.

Paroda veiks iki liepos 12 dienos.

Anot Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus pranešimo, tai pirmoji paroda iš suplanuotų bendrų tarptautinių parodų ir jas lydinčių renginių ciklo.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.