Dalis prekybos centrų parduotuvių nespėjo laiku testuoti darbuotojų

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Veiklą atnaujinantys prekybos centrai kol kas nežino, kiek parduotuvių atsidarys jau pirmadienį, nes dalis jų nespėja privalomai testuoti darbuotojų, skelbia LRT radijas.

Panevėžio prekybos centro RYO vadovė Vilma Paškevičienė teigia, jog valstybės kompensuojamas testavimas yra problema, nes punktuose yra didelės eilės, žmonės važiuoja atlikti teistų į kitus miestus.

„Šioje vietoje yra trikdžių. Didžiulės eilės (prie testavimo punktų – BNS), registracija nukeliama net savaitei, o be neigiamo testo dirbti negalima. Mes valdom vieną prekybos centrą, todėl dauguma nuomininkų testuojasi centralizuotai, jie tai daro savais kanalais. Savam atskiram testavimo punktui įsirengti mes esam per maži“, – LRT radijui teigė V. Paškevičienė. 

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė teigė, jog prekybos centrų atsidarymui valstybė nebuvo pasirengusi.

 „Dėl eilių, to ir reikėjo tikėtis, kadangi jau bandom atsidaryti berods trečią kartą, tai jau anksčiau mus įspėjo, kad gali būti problemų su valstybės apmokamo testavimo apimtimis, tačiau įmonės tai gali daryti ir savo lėšomis“, – LRT radijui sakė R. Vainienė.

„Visokių organizacinių nesklandumų tikrai yra ir tai mums nebe naujiena ir su tuo reikėtų susitaikyti. Nebuvo valstybė pasiruošusi nei užsidaryti, nei atsidaryti, nei tokiai pandemijai. Ir tokia yra realybė ir ją reikia priimti“, – pridūrė ji. 

Vis dėlto R. Vainienė sakė teigiamai vertinanti reikalavimą darbuotojams testuotis. 

„Nemanau, kad jis yra kažkoks perteklinis, neįmanomas įgyvendinti, ypač atsižvelgiant į tai, kad ta epidemiologija atsidarant nėra jau tokia gera. Tai paslauga verslui ir darbuotojams saugiau“, – teigė  asociacijos direktorė. 

Pasak prekybos centrus „Akropolis“ valdančios bendrovės „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovo Dominyko Mertino, grupė testavimo punktus savaitgalį įrengė pačiuose prekybos centruose. 

„Akropoliuose“, kaip pagalba nuomininkams ir jų darbuotojams, grįžtantiems į darbą, suorganizavome testavimą savaitgalį. Buvo atskiras įėjimas į tas patalpas, laikinąjį testavimo punktą, ir tikrai žinau, dešimtimis registravosi žmonės, darbuotojai tiems testams“, – teigė D. Mertinas.

Nuo pirmadienio darbą Lietuvoje gali atnaujinti prekybos centruose įsikūrusios iki šiol negalėjusios veikti ne maisto ar būtiniausių prekių parduotuvės. Jos galės dirbti tik šiokiadieniais, savaitgaliais jų veikla draudžiama.

Visose atidaromose prekybos vietose vienam žmogui turi tekti ne mažiau kaip 50 kvadratinių metrų viso prekybos centro ploto arba vienu metu galės būti aptarnaujamas tik vienas žmogus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *