Darbo inspekcija primena tėvams apie teisę palydėti vaiką į mokyklą Rugsėjo 1-ąją

Nuotrauka BFL

Tėvai gali pasinaudoti Darbo kodekso jiems suteikiama garantija gauti ne mažiau kaip pusę darbo dienos laisvo laiko, kad galėtų palydėti vaikus į Rugsėjo 1-osios šventę, ketvirtadienį primena Valstybinė darbo inspekcija.

Pirmąją mokslo metų dieną darbuotojams, auginantiems vaiką iki keturiolikos metų, kuris mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo (paruošiamoji klasė prieš mokyklą), pradinio ugdymo (nuo 1 iki 4 klasės) ir pagrindinio ugdymo programas (nuo 5 iki 10 klasės), suteikiama teisė gauti ne mažiau kaip pusę darbo dienos laisvo laiko, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

Darbuotojas, norėdamas pasinaudoti garantija, turi informuoti darbdavį iš anksto, prieš protingą terminą bei susitarti dėl konkretaus laisvo nuo darbo laiko.

Ši garantija turi būti taikoma abiem tėvams, tai reiškia, kad garantija taikoma darbuotojui, neatsižvelgiant į tai, ar ja naudosis ir kitas vaiko tėvas.

Ši garantija taikoma tik tiems darbuotojams, kurie neturi teisės į visą papildomą poilsio dieną per mėnesį, t. y. netaikytina darbuotojams jau turintiems teisę į vadinamąjį „mamadienį“ ar „tėvadienį“: auginantiems du vaikus iki 12 metų ar auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų. Tokie darbuotojai, norėdami dalyvauti vaiko mokslo metų pradžios šventėje, turėtų pasinaudoti savo teise į „mamadienį“ ar „tėvadienį“.

Kadangi šiemet per Rugsėjo 1-ąją galios valstybės lygio ekstremalioji padėtis dėl koronaviruso grėsmės, šeimos skatinamos atsižvelgti į Švietimo, mokslo ir sporto bei Sveikatos ministerijų rekomendacijas, kaip mokslo metų pradžios šventėse dalyvauti saugiai.

Šiemet Rugsėjo 1-oji bus antradienį.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.