Daugiabučiai nedezinfekuojami, NVSC nepranešant apie užsikrėtusius jų gyventojus

Фото BFL/Андрюса Уфартаса

Vilniaus daugiabučiai, kuriuose gyvena užsikrėtę koronavirusu žmonės, iki šiol nėra dezinfekuoti, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) neteikiant duomenų apie susirgusius nei sostinės valdžiai, nei dezinfekavimo įmonėms. 

Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas BNS  nurodė, kad savivaldybė iki šiol negavo adresų, kur gyveno užsikrėtę koronavirusu vilniečiai. 

„Antrą savaitę neteikia (NVSC – BNS) užsikrėtusių asmenų adresų“, – BNS sakė A. Bužinskas.

„Nežinome, kurias daugiabučių laiptines valyti, nes NVSC neteikia adresų. Tie žmonės, kurie yra sąmoningi ir patys praneša savivaldybei ar administratoriui apie atvejus, mes suorganizuojame ir „Grinda“ dezinfekuoja. Bet tai yra vienetai, maksimum keliolika laiptinių, kuriose esančių butų gyventojai patys išsikvietė, kai Vilniuje yra keli šimtai užsikrėtimų atvejų“, – teigė savivaldybės atstovas. 

Anot A. Bužinsko, ši problema su NVSC atstovais buvo aptarta ir raštu, ir žodžiu,

„Gaudavom atsakymą, kad šiandien arba rytoj atsiųs. (…) Kad ir kaip nemalonu sakyti, bet tų laiptinių, kurių gyventojams nustatyti atvejai buvo pirmieji, prieš 10 dienų, net ir prasmės dezinfekuoti greičiausiai jau nebėra“, – BNS kalbėjo savivaldybės atstovas.

Jo teigimu, žmogui susirgus koronavirusu reikia dezinfekuoti ne tik laiptinę, bet ir šiukšlių konteinerių aikšteles, pačius konteinerius, požeminius garažus, vaikų žaidimo aikšteles.   

Pasak A. Bužinsko, savo lėšomis dezinfekuoti daugiabučių laiptines pažadėjo bendrovė „Ecoservice“ ir pastatų priežiūros grupės „City Service“ įmonė „Mano būstas“, todėl visų pirma bus naudojamasi šių įmonių paslaugomis. 

50 tūkst. eurų daugiabučių dezinfekavimui skyręs „Mano būstas“ irgi teigia iš NVSC per savaitę nesulaukęs nė vieno adreso, nors dėl to pasirašyta sutartis. 

„Pasirašėme šį pirmadienį sutartį, kad jie teiks adresus, bet iki šiol, iki penktadienio, negavome nė vieno adreso visoje Lietuvoje“, – BNS informavo „City Service“ ryšių su visuomene grupės vadovas Paulius Ugianskis.      

„Jeigu nesulauksime ir toliau duomenų, kreipsimės į savivaldybių merus, kad mums tokią informaciją savivaldybės teiktų “, – sakė jis. 

Pasak jo, įmonė šią savaitę dezinfekavo vienintelę laiptinę Alytuje, bet apie tai, kad viename iš butų gyveno užsikrėtęs asmuo, buvo sužinota iš kitų šaltinių. 

Su NVSC vadovybe BNS nepavyko susisiekti.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *