Daugiau nei pusė palaikytų privalomą mokinių testavimą – LRT/Norstat apklausa

Фото pixabay.com

Daugiau nei pusė respondentų palaikytų privalomą moksleivių testavimą dėl koronaviruso, rodo visuomeninio transliuotojo LRT atlikta naujausia apklausa.

Kaip skelbia portalas lrt.lt, į klausimą, ar pritartumėte privalomam mokinių testavimui dėl COVID-19, teigiamai atsakė 55 proc. respondentų. 38 proc. atsakymas buvo neigiamas, 7 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Rugsėjo 24–spalio 17 dienomis bendrovės „Norstat LT“ LRT užsakymu atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenimis, daugiausia pritariančiųjų vaikų testavimui gyvena Vilniaus mieste – 66 proc. apklaustųjų. 61 proc. pritariančiųjų yra įgiję aukštąjį arba aukštesnįjį išsilavinimą. Daugiausia palaikančių tokią COVID-19 plitimo valdymo priemonę – tarp didžiausias pajamas gaunančių žmonių.

Tyrimo metu buvo apklausta 1000 Lietuvos gyventojų, vyresnių nei 18 metų. 

Kaip rašo lrt.lt, mokinių testavimas dėl koronaviruso infekcijos praėjusį pavasarį sukėlė didžiulę pasipriešinimo bangą. Vis dėlto ilgainiui, kaip rodo statistika, besitestuojančiųjų ugdymo įstaigose daugėja.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) nesvarsto galimybės prašyti nustatyti privalomą mokinių testavimą, mat praėjusių mokslo metų patirtis parodė, kad, didelei daliai tėvų nesutinkant leisti vaikams testuotis, daugiau kaip 200 tūkst. vaikų galimai nesimokytų klasėse.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, rugsėjo pabaigoje besitestuojančių mokinių buvo apie 30 proc., spalio pradžioje – apie 40, dabar – 46 proc.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *