Dauguma ES narių palaiko idėją steigti karinio mokymo misiją Ukrainos kariams – KAM

Фото kam.lt

Neformaliame Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime Prahoje dauguma valstybių išreiškė palaikymą karinio mokymo misijos Ukrainos kariams steigimui, antradienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad mokymo misija, jos dalis ar vienas iš modelių galėtų vykti ir Lietuvoje. 

„Lietuva, žinoma, įsipareigoja prisidėti prie šios ES misijos, tuo pačiu suteikdama reikalingą personalą ir patalpas mokymams“, – pranešime teigė jis.

Kelios ES valstybės jau kurį laiką vykdo mokymus Ukrainos kariams, daugiausia suteikdamos galimybę išmokti naudotis ginklais, kuriuos Vakarų valstybės tiekia Ukrainai kaip karinę paramą kovoje prieš Rusiją.

Ministro teigimu, ES misija turėtų pradėti veikti kuo greičiau ir turi būti papildanti, o ne dubliuojanti jau vykdomus mokymus, taip pat – sukurianti ukrainiečiams reikšmingą papildomą vertę ir atliepianti skubiausius jų poreikius. 

Savo pasisakyme Prahoje ministras akcentavo, kad svarbi yra ne tik mokymo dalis, bet ir misijos aprūpinimo ginkluote dalis.

„Ukrainiečiams reikalinga karinė įranga, kuri po panaudojimo mokymams galėtų būti padovanota Ukrainai. Šios įrangos pirkimas galėtų būti dengiamas iš ES lėšų“, – teigė A. Anušauskas.

Vis dėlto dalis ES narių tokią idėją vertina skeptiškai. Tarp jų – Liuksemburgas, Austrija.

„Dar neaišku, ar tai tinkamas būdas padėti, – prieš susitikimą sakė Liuksemburgo gynybos ministras Francois Bauschas (Fransua Baušas). – Aš nesu tuo įsitikinęs.“

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.