Dėl apsauginių kaukių nedėvėjimo savaitgalį nubausti aštuoni žmonės

Фото pixabay.com

Nuo penktadienio iki sekmadienio dėl apsauginių veido kaukių nedėvėjimo šalyje nubausti aštuoni žmonės.

Policijos departamento atstovė spaudai Revita Janavičiūtė pirmadienį BNS informavo, kad tris kaukių nedėvėjusius žmones policija nubaudė Vilniaus prekybos centruose, vienas žmogus penktadienį nubaustas sostinėje esančio Migracijos departamento padalinio patalpose. Po vieną žmogų taip pat nubausta Kaune, Marijampolėje, Šalčininkuose ir Pasvalyje. 

R. Janavičiūtės teigimu, Kaune, Šalčininkuose, Pasvalyje ir Vilniuje žmonėms pareigūnai skyrė baudas po 250 eurų. Dviem Vilniaus prekybos centruose drausmintiems žmonėms ir marijampoliškiui surašyti administracinio nusižengimo protokolai, dėl jiems skirtos nuobaudos dydžio spręs teismas. 

Dėl saviizoliacijos pažeidimų per tris dienas taip pat nubausti aštuoni žmonės – šešis protokolus surašė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, du – policininkai. 

Siekiant pažaboti koronaviruso plitimą nuo rugpjūčio 1 dienos privalomas kaukių dėvėjimas grąžintas parduotuvėse, paslaugų teikimo vietose, oro uostuose, viešajame transporte, laisvalaikio ir pramogų vietose, paslaugas teikiančiose valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose ir įmonėse.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

Saviizoliacijos privalo laikytis žmonės, atvykę iš šalių, kur sergamumo koronavirusu rodiklis yra tarp 16 ir 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *