Dėl brandos egzaminų planuojama apsispręsti šią savaitę – ministro patarėjas

Nuotrauka smm.lt

Dėl brandos egzaminų ir priėmimo į šalies aukštąsias mokyklas grafiko planuojama apsispręsti šią savaitę, sako švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas Kęstutis Butvydas.

Anot jo, pirmadienį ministras Algirdas Monkevičius premjerui pristatė darbo grupės, kuriai pavesta priimti šiuos sprendimus, darbų eigą.

„Planuojama jau šią savaitę paskelbti sprendimą dėl brandos egzaminų ir galimą jų vykdymo grafiką. Kaip ir anksčiau sakyta, tikimasi, kad egzaminus bus galima organizuoti pasibaigus karantinui“, – BNS sakė K. Butvydas.

Dėl galimo egzaminų scenarijaus specialioje grupėje tariasi Vyriausybės, ministerijos specialistai, aukštųjų mokyklų, bendrojo ugdymo mokyklų atstovai, taip pat Lietuvos studentų, Moksleivių sąjungų atstovai, švietimo ekspertai.

Anksčiau A. Monkevičius neatmetė galimybės, kad karantinui užsitęsus iki birželio vidurio, valstybinių brandos egzaminų sesija dar galėtų vykti įprastai, tačiau, anot jo, rengiamasi ir kitam scenarijui, jei karantinas vyktų ilgiau.

Ministerija anksčiau pranešė svarstanti kelis variantus, vienas iš jų – brandos egzaminus pradėti birželio 1 dieną, kitas – nuo birželio 22 dienos, kai įprastai vyksta pakartotinė sesija. Pirmuoju variantu priėmimas į Lietuvos profesinio mokymo ir aukštąsias mokyklas vėlintųsi dviem–trimis savaitėmis. Jeigu egzaminus prisieitų nukelti į birželio antrą pusę, priėmimas būtų vykdomas rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *