Dėl galbūt suklastoto Šilutės ligoninės vadovo diplomo teisėsauga pradėjo tyrimą

Nuotrauka BFL/Greta Skaraitienė

Dėl galbūt suklastoto Šilutės ligoninės vadovo Viktoro Šileikio diplomo Šilutės rajono policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, penktadienį BNS informavo Tauragės apskrities policija.

„Buvo gauta duomenų, kad turi galimai suklastotą dokumentą, pareigūnai, tikrindami informaciją, pradėjo ikiteisminį tyrimą“, – penktadienį BNS patvirtino Tauragės apskrities policijos atstovė Greta Kęsminaitė.

Su pačiu V. Šileikiu BNS susisiekti penktadienį nepavyko.

Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis teigia, kad apie tyrimą žino, tačiau į tai „niekaip nereaguoja“.

„Kai bus tyrimas, kai pasibaigs, bus pateikta išvada, tada bus veiksmai“, – BNS sakė V. Laurinaitis.

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad „visi klausimai, susiję su šia įstaiga (Šilutės ligonine – BNS), konkursu vadovo pareigoms užimti ir kiti, turėtų būti adresuoti būtent savivaldybei“.

„Jei yra kažkokių įtarimų, tai kitų tarnybų kompetencijos klausimai“, – sakė  SAM Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Karaliūtė-Žulienė.

Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos duomenimis, pirmoji licencija V. Šileikiui suteikta 2004 metais, pagal naują pavyzdį atnaujinta 2008 metais. Įsigaliojus naujai licencijai, senoji nustojo galioti.

„Svarbu pastebėti, kad negaliojančių licencijų licencijavimo dokumentų bylos saugomos 10 metų, skaičiuojant nuo dienos, kai licencija nustoja galioti, o vėliau – sunaikinamos“, – sakė V. Karaliūtė-Žulienė.

Akreditavimo tarnybos vadovės Noros Ribokienės teigimu, „tik nustačius, kad dokumentas suklastotas, būtų sprendžiamas klausimas dėl licencijos naikinimo“.

Kaip skelbia Laisvės TV, praėjusiais metais Šilutėje vykusio ligoninės vadovo konkursą laimėjo anksčiau joje skyriaus vedėju dirbęs V. Šileikis. Iš pradžių jis tapo vienu iš dviejų atrinktų pretendentų, o po pokalbio su meru tapo ir nugalėtoju.

Anot televizijos, V. Šileikis konkursą galėjo laimėti suklastojęs JAV universiteto diplomą. Žiniasklaidos duomenimis, V. Šileikis ilgą laiką gyveno JAV, vėliau grįžo į Lietuvą. 

Čikagos valstybinis universitetas, kurio diplomas pateiktas Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo konkurse, Laisvės TV patvirtino, kad V. Šileikiui išrašytas diplomas yra klastotė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *