Dėl koronaviruso bus intensyviau tiriama Vilniaus, Anykščių, Trakų ir Kretingos rajonuose

Nuotr. Sauliaus Žiūros/ vilnius.lt

Gyventojai šią savaitę dėl koronaviruso intensyviau bus tiriami Vilniaus, Anykščių, Trakų ir Kretingos rajonų gyventojai, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Testavimo apimtys didinamos tose savivaldybėse, kur sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip penki ir per pastarąsias 14 dienų yra nustatytas daugiau nei vienas užsikrėtimu koronaviruso infekcija atvejis.

Anykščių rajone sergamumo rodiklis šiuo metu yra 8,7, Vilniaus rajone – 7, Trakų rajone – 6,1, o Kretingos rajone – 5,3. 

Lietuvos vidurkis šiuo metu siekia 1,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų. 

Minėtose savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo įstaigų darbuotojai. Gydymo įstaigų pacientai šiose savivaldybėse bus tiriami atsitiktine tvarka.  

Kiti darbuotojai, kurių darbo specifika susijusi su klientų aptarnavimu, pavyzdžiui, dirbantys vaistinėse, parduotuvėse, minėtose savivaldybėse, bus tiriami atsitiktine tvarka.

Jų registracija bus vykdoma Karštąja koronaviruso linija numeriu 1808, žmonės turės atvykti į mobiliuosius punktus.

Praėjusią savaitę savivaldybių, kur 14 dienų sergamumas koronaviruso infekcija, skaičiuojamas 100 tūkst. gyventojų, didesnis už Lietuvos vidurkį, buvo dvi – Radviliškio ir Vilniaus rajonų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.