Dėl mitingo Seimo rūmuose sustiprinta apsauga, parlamente – dešimtys protestuotojų

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Dėl antradienį prie Seimo rūmų vykusio mitingo sustiprinta apsauga parlamento rūmuose, dešimtys mitinguotojų vaikštinėjo po parlamentą, pavakary buvo užblokuoti vidinio kiemo vartai prie antrųjų rūmų.

Vadovybės apsaugos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Valentinas Mackevičius BNS patvirtino, kad tarnyba antradienį sustiprino Seimo apsaugą.

„Turime įprastą praktiką, kad bet kokių renginių, įvykių ar vizitų metu atsižvelgiame į jų turinį ir aplinkybes ir visada stipriname savo pajėgas“, – sakė pareigūnas.

Jis teigė, kad mitingą prie Seimo vertina kaip „didesnę ar mažesnę“ riziką.

„Mes, pareigūnai, dirbame ne pirmą dieną ir visada stengiamės atsižvelgti į mitingo pobūdį, į žmones, jų kiekius, viską vertiname ir pagal tai telkiame savo pajėgas“, – kalbėjo V. Mackevičius.

Daugiau nei įprasta pareigūnų prižiūrėjo Seimo posėdžių salės prieigas.

Keli tūkstančiai žmonių antradienio rytą susirinko prie Seimo išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams imuniteto koronavirusui neturintiems ar nesitestuojantiems žmonėms.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen BNS sakė, kad atskiri parlamentarai patekti į Seimą antradienį buvo išrašę apie 70 vienkartinių leidimų.

Mitingo dalyviai grupelėmis visą dieną vaikštinėjo po parlamento rūmus, būriavosi prie Seimo salės, bandė patekti į politikų kabinetus. Dalis jų nedėvėjo apsauginių kaukių.

„Seimo salėje darbas yra užtikrintas, mums, kaip Seimo nariams, tai yra svarbiausia, tačiau girdėjau iš kai kurių kolegų, kad buvo nemalonių, galima sakyti, incidentų filmuojant jų darbo vietas, vaikštant po koridorius ir pan.“ – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, Seimo valdyba turės padiskutuoti, kaip užtikrinti, kad būtų laikomasi nustatytų taisyklių ir lankytojai vieni nevaikščiotų po parlamento rūmus. 

Pagal šiuo metu galiojantį Seimo valdybos sprendimą, asmenys, kuriems išduotas vienos dienos leidimas, privalo visą buvimo Seimo rūmuose laiką būti lydimi vienos dienos leidimą užsakiusio arba jo įgalioto asmens. 

„Matyt, ateičiai turėsime pasvarstyti ir Seimo valdyboje, kaip užtikrinti, kad Seimo nariai, išrašantys masiškai vienkartinius leidimus žmonėms posėdžių dienomis, užtikrintų, jog jie lankytųsi su labai aiškiu tikslu, o ne šiaip vaikščiotų koridoriais, filmuotų, rinktų medžiagą ir pan.“, – tvirtino parlamento vadovė.

Seimo narys Petras Gražulis į plenarinių posėdžių salę buvo atnešęs parlamentarams skirtą laidotuvių vainiką. Politikas jį padėjo prie centrinės tribūnos. Vainiką iš ten paėmęs ir nunešęs į pakraštį, liberalas Eugenijus Gentvilas per pokalbių programėlę  „Messenger“ netrukus sulaukė grasinimų susidoroti.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.