Dėl pasisakymų apie Sausio 13-ąją į ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas

Nuotrauka BFL/ Tomas Urbelionis

Dėl Rusijos žiniasklaidoje pasirodžiusių pasisakymų apie Sausio 13-osios įvykius į Užsienio reikalų ministeriją trečiadienį iškviestas Rusijos laikinasis reikalų patikėtinis Lietuvoje Sergejus Riabokonis.

Diplomatui buvo įteikta nota, joje „išreikštas pasipiktinimas dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusių laikinojo reikalų patikėtinio S. Riabokonio pareiškimų, menkinančių 1991 metų sausio 13-osios įvykius bei ciniško istorinių faktų iškraipymo“.

Ministerijos pranešime teigiama, kad atstovui susitikimo metu priminta, jog asmenys, kurie naudojasi privilegijomis ir imunitetais, privalo gerbti priimančiosios valstybės įstatymus ir nesikišti į jos vidaus reikalus.

Komentuodamas svarstymus riboti vizų rusams išdavimą, ambasados atstovas rugpjūčio 26 dieną Rusijos leidiniui „Krasnaja Vesna“ sakė, jog „jeigu Lietuva atvykstančių rusų klaus apie Krymo statusą, Rusija galėtų atvykstančių lietuvių klausti jų pozicijos dėl 1991 metų sausio 13 dienos įvykių Vilniuje“.

Jo teigimu, tada antitarybinės lietuvių jėgos surengė neteisėtus masinius mitingus, reikalaudamos atsiskirti nuo Sovietų Sąjungos, taip esą pažeisdamos konstitucines normas. Mitinguose surengtos provokacijos, pareikalavusios civilių aukų.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą iš viso žuvo 14 žmonių.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *