Dėl visuotinio merginų šaukimo turi nuspręsti visuomenė, politikai – prezidento patarėjas

Srž. Vido Stašaičio, vyr. eil. Ramintos Zakarkienės ir vyr. eil. Bertos Radvilaitės nuotraukos/ KAM

Dėl merginų įtraukimo į visuotinį šaukimą turi apsispręsti visa visuomenė ir politikai, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Darius Kuliešius.

„Matote, čia ne tik Prezidentūrai apsispręsti reikia, bet ir visai visuomenei, ir visiems politikams, turi būti platus požiūris, viso scenarijaus įvertinimas“, – Žinių radijui antradienį teigė šalies vadovo patarėjas, klausiamas ar Prezidentūra palaiko galimą visuotinį merginų šaukimą.

„Šiai dienai, kol šitas darbas nėra padarytas, tikrai negalėčiau vienareikšmiškos pozicijos pasakyti“, – pridūrė jis.

Ir vaikinų, ir vaikinų bei merginų visuotinis šaukimas buvo išnagrinėtas neseniai atliktoje Krašto apsaugos ministerijos galimybių studijoje. Anot dokumento, visuotinio šaukimo modelio su merginomis įvedimas užimtų daugiau laiko ir pareikalautų kelis kartus daugiau investicijų.

D. Kuliešius sakė, kad šis dokumentas dar turi būti aptartas Valstybės gynimo taryboje.

Studijoje teigiama, kad dokumentas turėtų būti traktuojamas kaip „analitinis pagrindas sprendimų priėmėjų ir politinio proceso dalyvių diskusijai“.

KAM sausį ruošiasi šią analizę pristatyti institucijoms ir visuomeninėms organizacijoms bei su jomis aptarti galimybes įvesti visuotinį šaukimą.

Dalinis šaukimas į Lietuvos kariuomenę grąžintas 2015 metais, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *