Didesnių pinigų negavę ugniagesiai žada tęsti protesto akcijas

Seime per valstybės biudžeto priėmimą pritrūkus vieno balso, kad ugniagesiams būtų papildomai skirta 9,8 mln. eurų, pareigūnai ketina tęsti protesto akcijas.

„Žinoma, aš nusivylęs. Patys iš tribūnos valdantieji sako, kad nevykdo pilnai savo įsipareigojimų. Jeigu yra žodžio žmonės, jei įsipareigojo, reikia viską vykdyt. Jei mes dalinai užgesintumėm namą, mūsų nepaglostytų niekas ir visuomenė nesuprastų“, – antradienį žurnalistams sakė ugniagesių profsąjungos vadovas Saulius Džiautas.

Seimas antradienį atmetė parlamentarų Lauryno Kasčiūno, Vytauto Bako ir kitų siūlymą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui papildomai kitąmet skirti 9 mln. eurų finansavimą algų didinimui ir 800 tūkst. eurų darbo saugos priemonėms.

Už šį siūlymą balsavo 70 Seimo narių. Biudžeto pasiūlymui priimti reikėjo ne mažiau kaip 71 balso.

Po šio balsavimo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė kreipėsi į posėdžių salės balkone susirinkusius pareigūnus sakydama, kad gali drąsiai jiems žiūrėti į akis, nes „nacionalinė sutartis yra įgyvendinta“.

„Šiais metais, lygiai kaip ir praeitais, net didesne suma, nuosekliai dešimt procentų, didėja visų vidaus sistemos pareigūnų ir darbuotojų darbo užmokestis“, – sakė ministrė.

Jai pradėjus kalbėti, ugniagesių atstovai paliko Seimo posėdžių salės balkoną.

Finansų ministras Vilius Šapoka prieš balsuojant siūlė nepritarti siūlymui, nes Vyriausybė į jį atsižvelgė iš dalies.

„Numatyta skirti 3,8 mln. eurų, iš jų 3 mln. eurų ugniagesių komandoms suformuoti ir 800 tūkst. eurų sukomplektuoti darbo priemonėms“, – sakė V. Šapoka.

Ugniagesių atstovas S. Džiautas teigė, jog sieks, kad visi papildomai skirti pinigai tektų darbo užmokesčiui didinti, nes šiuo metu pradedantis pareigūnas gauna per 500 eurų.

„Mes tęsim protesto akcijas, greičiausiai kas savaitę, priimsim sprendimą taryboje kitą savaitę, ir mes šitus pinigus skirtus, kiek mums skyrė pirštinėms, batams, tikrai stengsimės konvertuoti į darbo užmokestį, o pirštinėms, batams tegu ieško toliau“, – kalbėjo S. Džiautas.

Antradienį Seimui rengiantis priimti kitų metų biudžetą ugniagesiai ir kiti statutiniai pareigūnai prie parlamento surengė protesto akciją.

Tarp keliamų reikalavimų – didinti pareigūnų darbo užmokestį iki 1000 eurų jau kitąmet, finansuoti būtinas struktūrines reformas.

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas ragina ne mažiau kaip 1 mln. eurų papildomų lėšų skirti Viešojo saugumo tarnybai, 6 mln. eurų – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 mln. eurų – Policijos departamentui ir 9,8 mln. eurų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Dar 2,8 mln. eurų – aplinkos apsaugos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *