Didmiesčiai per Naujuosius ragina nesibūriuoti, Vilnius atsisako fejerverkų

Nuotrauka Sauliaus Žiūros/ vilnius.lt

Vilnius ir Kaunas ragina žmones naujametinę naktį vengti didelių susibūrimų. Sostinei ketvirtadienį pranešus, jog atsisako naujametinio fejerverko ir proginių renginių gruodžio 31-ąją, Kaunas planuoja, jog renginiai vyks tradiciškai.

Sostinės savivaldybė paragino gyventojus nesibūriuoti prie Katedros naujametinę naktį. Ji taip pat pranešė nebeišduosianti leidimų renginiams, kurių metu planuojami galingi fejerverkai, atsisakyti jų raginami ir gyventojai, įmonės bei organizacijos.

Vilnius primena, kad be fejerverkų buvo sutikti ir šie metai, kaip alternatyva pasiūlyta instaliacija ant Katedros varpinės – ji bus rodoma ir šiemet.

Kaunas fejerverkų neatsisako

Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė BNS teigė, kad naujametinę naktį numatomi tradiciniai fejerverkai.

„Kaip ir praėjusiais metais kauniečiams dovanosime šventinius fejerverkus, kviesdami ir ragindami Naujuosius metus pasitikti šiltai ir saugiai namuose, vengiant didelių susibūrimų“, – teigė savivaldybės atstovė.

„Dėl pandeminės situacijos šalyje didelės šventės nutarta atsisakyti, tad kviesime visus būti atsakingais ir naujų metų virsmą stebėti per langus, balkonus ar tiesiog savo kiemuose“, – teigė ji.

 Anot jos, šiemet fejerverkais ketinama džiuginti įvairiuose Kauno mikrorajonuose gyvenančius miestiečius.

„Vietų iš kurių į dangų kils fejerverkai bus net septynios, tad šventinė nuotaika jausis visame mieste“, – kalbėjo A. Augonė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *