Didžiausias iššūkis bus sklandus vakcinavimo proceso užtikrinimas – prezidento patarėjas

Фото pixabay.com

Didžiausias iššūkis gavus pirmąsias vakcinos nuo COVID-19 siuntas bus ne mažas jų kiekis, bet sklandus vakcinavimo proceso užtikrinimas, sako prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

„Mes, be abejo, pradžioje gausime tam tikras ribotos apimties dozių siuntas, bet taip bus visose Europos Sąjungos valstybėse tiesiog pagal gyventojų skaičių“, – spaudos konferencijoje po susitikimo su Sveikatos ekspertų tarybos mokslininkais sakė S. Krėpšta.

Jo teigimu, sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įvardyta pirmoji 10 tūkst. dozių siunta gal ir neatrodo didelė, ypač turint galvoje, kad vieną žmogų reikės skiepyti dukart, tačiau tai vis viena gali tapti rimtu iššūkiu, siekiant greitai ir efektyviai paskiepyti žmones.

„Galbūt teks skiepyti po tūkstantį žmonių kiekvieną dieną ir turbūt svarbesnis dalykas yra iš logistinės, vadybinės pusės pasiruošti, kad nebūtų jokių trikdžių ir visuomenė gautų visą informaciją“, – sakė prezidento patarėjas.

Jis priminė, jog netrukus po to, kai gruodžio pabaigoje turėtų būti autorizuota „BioNTech“ ir „Pfizer“ kuriama vakcina, sausį gali būti patvirtinta antroji, bendrovės „Moderna“ vakcina.

Pasak Prezidentūros ekspertų tarybos, norint užtikrinti sklandų vakcinavimą reikia išspręsti logistinius iššūkius, nes pirmosios vakcinos turi būti laikomos itin žemoje temperatūroje.

Taip pat reikia paskelbti aiškius kriterijus, kada ir kieno eilė vakcinuotis ateis. Pagal užsienio šalių praktiką, pirmiausia turėtų būti skiepijami medikai, dirbantys su COVID-19 ligoniais ir senyvo amžiaus žmonės su lėtinėmis ligomis.

Ne ką mažiau svarbu, ekspertų ir Prezidentūros vertinimu, paskirti aiškią instituciją, kuri koordinuotų vakcinavimą visoje šalyje, teiktų metodinę informaciją gydymo įstaigoms, informuotų visuomenę apie vakcinos privalumus ir skaidriai praneštų apie šalutinį poveikį.

„Yra parengtas sveikatos ekspertų komunikavimo plano projektas, kuris bus perduotas šiandien Vyriausybei ir Sveikatos apsaugos ministerijai“, – sakė S. Krėpšta.

S. Krėpšta akcentavo, jog Europos Sąjunga yra sudariusi sutartis su iš viso šešiais potencialiais vakcinos tiekėjais, todėl, jo teigimu, Lietuva kitais metais turės „pakankamai didelį prieinamumą prie vakcinų“, jeigu jos bus patvirtintos kaip saugios ir efektyvios.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.