Didžiuosiuose prekybos tinkluose nebeliko gyvos žuvies

Nuotrauka BFL/ Karolis Kavolėlis

Didžiuosiuose Lietuvos prekybos tinkluose nebeliko gyvos žuvies akvariumų. Paskutinis jų atsisakė tinklas „Maxima“.

„Ruošėmės šiam pokyčiui, nes turime su tiekėjais užtikrinti asortimentą, kuris kompensuotų gyvos žuvies netekimą“, – pranešime sako „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Prekybos tinklo „Iki“ atstovė BNS sakė, kad yra pirmasis, visiškai nutraukęs prekybą gyva žuvimi.

„Prekybos tinklas dar 2020 metų pradžioje davė pažadą atsisakyti gyvos žuvies pardavimų. Gegužės mėnesį buvo išmontuoti visi akvariumai. Sprendimą atsisakyti prekybos gyva žuvimi lėmė tai, kad mums rūpi gyvūnų gerovė“, – komentavo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

„Rimi Lietuva“ pernai gruodį skelbė, kad didžiosios 2020 metų šventės yra paskutinės, kai parduotuvėse galima įsigyti gyvos žuvies.

„Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į gyvūnų gerovei neabejingų pirkėjų ir juos vienijančių organizacijų rūpestį bei vadovaujantis įmonės korporatyvinės atsakomybės politika“, – pranešime teigė bendrovė.

„Norfos“ atstovas Darius Ryliškis pirmadienį BNS teigė, kad tinklas jau seniai nebeprekiauja gyva žuvimi. O „Lidl“ atstovai pernai sausį deklaravo, kad jo pozicija – be gyvos žuvies.

Prekybos tinklus nutraukti prekybą gyva žuvimi ragino gyvūnų teisių gynėjai.

Gyva žuvimi vis dar prekiaujama turgavietėse.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.