Diplomatai: ES sutarė dėl sankcijų svarbiems Baltarusijos ekonomikos sektoriams

Nuotrauka urm.lt

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį sutarė dėl sektorinių sankcijų Baltarusijos ekonomikai, pranešė diplomatai, Bendrijai didinant spaudimą Minsko režimui už priverstinį oro bendrovės „Ryanair“ keleivinio lainerio nutupdymą praėjusį mėnesį. 

Liuksemburge susitikę ministrai parėmė plačias priemones, nukreiptas prieš svarbius Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimo pajamų šaltinius – kalio trąšų eksportą, tabako pramonę, naftos ir jos produktų eksportą ir finansų sektorių, naujienų agentūrai AFP sakė diplomatai.

Pasak pareigūnų, šios priemonės, įskaitant draudimą parduoti Baltarusijai stebėjimo įrangos ir ginklų embargo sugriežtinimą, artimiausiomis dienomis turėtų būti oficialiai patvirtintos 27 šalių Bendrijos.

Ministrai taip pat oficialiai patvirtino nutarimą taikyti sankcijas 86 papildomiems asmenims ir juridiniams subjektams Baltarusijoje. Jų sąrašas bus paskelbtas ES oficialiajame leidinyje vėliau pirmadienį, bet vienas diplomatinis šaltinis BNS sakė, kad tarp taikinių bus A. Lukašenkos sūnus Dzmitras ir marti Lilija.

Sankcijų taikiniams bus draudžiama išduoti ES vizas, o Bendrijos jurisdikcijoje esantis jų turtas bus įšaldytas.

Septyni iš asmenų, kuriems naujai bus taikomos sankcijos, tiesiogiai siejami su „Ryanair“ lainerio nutupdymu Minske. Kitiems baudžiamosios priemonės taikomos dėl režimo vykdomo plataus masto susidorojimo su opozicija, nurodė diplomatai.

„Toliau nuosekliai eisime sankcijų Lukašenkai ir jo režimui keliu. Sankcijas taikysime ne vien asmenims, bet dabar taip pat įvesime sankcijas sektoriams“, – prieš susitikimą sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas (Heikas Masas).

„Tokiu būdu norime prisidėti, kad šio režimo finansai išsektų“, – pridūrė jis.

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) anksčiau sakė, kad sankcijos turėtų būti galutinai patvirtintos po vėliau šią savaitę Briuselyje vyksiančio Bendrijos viršūnių susitikimo.

„Sankcijos yra būdas spausti Baltarusijos vyriausybę“, – žurnalistams sakė J. Borrellis. – Esame nusiteikę itin skaudžiai paveikti Baltarusijos ekonomiką.“

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.