Du nauji koronaviruso atvejai – įvežtiniai, trys – susiję su infekcijos protrūkiu Kaune

Nuotrauka kaunas.lt

Du iš aštuonių naujų koronaviruso atvejų yra įvežtiniai, trys – susiję su infekcijos protrūkiu Kaune, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Pirmasis su protrūkiu Kaune susijęs atvejis – koronavirusu užsikrėtė asmuo, kuris turėjo sąlytį su sergančiu įmonės „Kauno autobusai“ darbuotoju.

„Surinktais duomenimis, žmogus koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų nejaučia, tirtas profilaktiškai. Sąlytį turėjusių asmenų nenustatyta“, – rašoma pranešime.
 
Koronavirusas taip pat nustatytas Marijampolės apskrities gyventojui, kuris užsikrėtė keliaudamas vienu automobiliu kartu su sergančiu asmeniu, dirbančiu įmonėje „Kauno autobusai“. Nustatyti penki didelės rizikos artimą sąlytį turėję asmenys.
 
Trečiasis su protrūkiu Kaune siejamas atvejis patvirtintas Kauno apskrities gyventojui, turėjusiam sąlytį su sergančiuoju, kuris, kaip nustatyta, užsikrėtė keliaudamas vienu automobiliu kartu su asmeniu, dirbančiu įmonėje „Kauno autobusai“.

„Išsiaiškinta, kad asmuo koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų nejaučia. Nustatyti trys didelės rizikos sąlytį turėję asmenys“, – pranešė NVSC.

Jo teigimu, šiuo metu jau nustatyta vienuolika atvejų, susijusių su židiniu įmonėje „Kauno autobusai“.

Du įvežtiniai atvejai nustatyti Marijampolės apskrityje. Anot visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, COVID-19 liga patvirtinta dviem asmenims, kurie liepos 18 dieną išskrido į Kijevą, iš ten kitą dieną į Airiją, o liepos 21-ąją keltu vyko į Prancūziją. Iš ten liepos 24 dieną automobiliu grįžo į Vilnių.

„NVSC primena, kad vakar pranešta apie tai, kad susirgo kartu su šiais asmenimis keliavęs žmogus“, – rašoma pranešime.

Dar du atvejai nustatyti Panevėžio apskrityje.

NVSC nustatė, kad vienas asmuo darbovietėje turėjo sąlytį su kolega, kuriam buvo patvirtinta COVID-19 liga.

„Liepos 20 dieną asmuo pajautė koronaviruso infekcijai būdingus simptomus. Nustatyta, kad sąlytį turėjo šeši asmenys: trys darbe ir trys ne darbo aplinkoje“, – teigia visuomenės sveikatos specialistai. 

Antrasis asmuo Panevėžio apskrityje, NVSC teigimu, susirgo liepos 18 dieną – kosėjo, slogavo, buvo dingusi uoslė, karščiavo.

„Nustatyta, kad žmogus turėjo sąlytį su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, tačiau nėra aišku, kokiomis aplinkybėmis pirmasis žmogus užsikrėtė. Apie tai skelbta liepos 25 dieną“, – informuoja NVSC.

Aštuntasis atvejis patvirtintas Vilniaus apskrities gyventojui.

„Kaip asmuo užsikrėtė, nėra aišku, kadangi, kaip žmogus nurodė epidemiologinio tyrimo metu, nuolat būna namuose, kontaktų su sergančiaisiais COVID-19 neturėjo, nekeliavo. Nustatyti trys sąlytį turėję asmenys“, – rašoma pranešime.

NVSC teigimu, žmogus pajuto ligos simptomus, todėl kreipėsi į medikus.

Lietuvoje iki šiol nustatyti 2027 koronaviruso atvejai, šiuo metu tebeserga 311 asmenų, pasveiko – 1623.

Nuo COVID-19 mirė 80 asmenų, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.