Einant balsuoti rinkėjų prašoma pasiimti tris dalykus: dokumentą, kaukę ir rašiklį

Коллаж ЛК

Einant balsuoti Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prašo rinkėjus pasiimti tris dalykus: asmens dokumentą, kaukę ir rašiklį. Pastaruosius du, jei rinkėjai neturės su savimi, galės gauti balsavimo vietoje.

VRK vadovė Laura Matjošaitytė taip pat rekomenduoja pasinaudoti išankstinio balsavimo galimybe – dėl koronaviruso išankstinis balsavimas ištęstas iki keturių dienų, taip pat bus įrengta daugiau balsavimo vietų.

„Trys svarbiausi dalykai: nosį-burną dengianti asmens apsaugos priemonė, asmens dokumentas ir rašymo priemonė. Trys dalykai, nesunku įsidėti, nedaug vietos užima“, – dėl pandemijos numatytus balsavimo organizavimo pasikeitimus per spaudos konferenciją trečiadienį pristatė VRK vadovė.

„Jeigu atsitiktų taip, kad neturėsite rašymo priemonės, tikrai ne bėda, užeikite, duosime rašymo priemonę, jeigu neturėsite nosį-burną dengiančios priemonės, tą priemonę duosime“, – teigė komisijos vadovė.

L. Matjošaitytė taip pat perspėjo, kad rinkimų komisijų nariai gali paprašyti trumpam nusiimti kaukę, kad būtų tikri dėl rinkėjo tapatybės.

„Jei rinkimų komisijų nariams kiltų klausimų, ar jūs tikrai tas Jonas Jonaitis, kuris nurodytas asmens tapatybę patvirtinančiam dokumente, komisijos nariai gali paprašyti jūsų iki dešimties sekundžių nusiimti nosį-burną dengiančią asmens apsaugos priemonę. Kviečiame nesutrikti dėl tokio prašymo, tai gali būti daroma tik asmens tapatybės nustatymo tikslais“, – sakė VRK pirmininkė.

Išankstinis balsavimas paprastai vyksta rinkimų savaitės trečiadienį ir ketvirtadienį, per šiuos rinkimus dėl pandemijos balsavimas vyks pirmadienį–ketvirtadienį, bus atidaryta daugiau balsavimo vietų.

„Pasinaudokite galimybe balsuoti iš anksto, nuo spalio 5-osios iki 8-osios, puikios galimybės visoje Lietuvoje, nepriklausomai nuo to, kur deklaruota jūsų gyvenamoji vieta, kur jūs tuo metu būsite, sukite į artimiausią išankstinio balsavimo vietą, tos vietos tikrai laukia jūsų“, – teigė L. Matjošaitytė.

Rinkimų dieną bus galima balsuoti bet kurioje savo rinkimų apygardos apylinkėje – ne tik priklausančioje pagal gyvenamąją vietą.

„Rinkimų dieną bus galima balsuoti arba savo rinkimų apylinkėje, arba bet kurioje savo apygardos rinkimų apylinkėje, platus pasirinkimas. Pravažiuosite savo apylinkę, bet pamatysite kitą savo apygardos apylinkę, sustokite, išlipkite, ateikite“, – sakė VRK pirmininkė.

„Balsavimas iš anksto bus organizuojamas nuo 7 val. ryto iki 8 val. vakaro, balsavimas bus organizuojamas iš anksto ne tik savivaldybių pastatuose, bet ir kitose vietose, ir mes turime beveik trečdalį savivaldybių, kurios vienokius ar kitokius pokyčius vykdė“, – pridūrė komisijos pirmininkė.

Dalyje savivaldybių nebus galima balsuoti pačiame savivaldybės pastate, kaip buvo iki šiol.

„Beveik 15 savivaldybių turi kitas patalpas, ne savivaldybių administracijos, būtent kitas patalpas, taip bus išvengta rinkėjų srautų maišymosi, administracijų darbuotojai nesimaišys su rinkėjais, ir bus užkirstas kelias COVID-19 plitimo grėsmėms“, – teigė L. Matjošaitytė.

Iš trijų didžiausių miestų tik Vilniuje išankstinis balsavimas vyks ir savivaldybės pastate, tuo metu Kaune ir Klaipėdoje rinkėjai bus kviečiami balsuoti kitur.

Vilniuje iš anksto gyventojai be savivaldybės pastato Konstitucijos prospekte galės balsuoti Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre Saulėtekyje, A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų Viršuliškėse, Vilniaus rajono savivaldybės pastate Rinktinės gatvėje bei Lukiškių aikštėje.

Kaune balsavimas vyks rotušėje ir Kauno kultūros centre Kęstučio gatvėje. Klaipėdos miesto savivaldybėje balsavimo irgi nebus, jis vyks Žvejų rūmuose.

Vilniaus rajono savivaldybė taip pat numačiusi keturias balsavimo vietas: be savo pastato sostinės Rinktinės gatvėje kvies rinkėjus balsuoti Nemenčinėje, Švenčionių g. 12, Rudaminoje, Vilniaus g. 2 ir Lavoriškėse, Liepos g. 9.

Palangos savivaldybė pranešė leisianti rinkėjams balsuoti Gintaro g. 34 numeriu pažymėtame pastate, Radviliškio savivaldybė – Dariaus ir Girėno 37, Šalčininkų rajono savivaldybė žada leisti balsuoti ir savivaldybės pastate Šalčininkuose, Vilniaus gatvėje, ir Eišiškėse, Gegužės g. 19.

Utenos savivaldybė be savo pastato dar leis balsuoti Utenio aikštės 7-uoju numeriu pažymėtame pastate.

Druskininkų savivaldybė vietoje savo pastato siūlo balsuoti patalpose Vilniaus alėjoje 16, Šiaulių miesto savivaldybė – Šiaulių kultūros centre Aušros alėjoje 31. 

Anykščių savivaldybė nurodė leisianti ir savivaldybės pastate, ir Anykščių kultūros centre A. Baranausko aikštėje.

Salio 9 ir 10 dienomis bus galima balsuoti namuose. Šiemet balsuoti namuose galės ne tik neįgalieji, vyresni nei 70 metų asmenys, negalintys atvykti į rinkimų apylinkes, bet ir neįgaliuosius slaugantys žmonės, taip pat gyventojai, kuriems nustatytas ar įtariamas koronavirusas ar kurie turėjo izoliuotis dėl kontaktų, kelionių į užsienį.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.