EK leido netaikyti PVM Ukrainos paramai – VMI

Фото sam.lrv.lt

Europos Komisija leido Lietuvai ir kitoms Bendrijos šalims laikinai netaikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) prekėms ir paslaugoms, skirtoms neatlygintinai pagalbai Ukrainos karo ar kitų nelaimių aukoms, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). 

Tai apima iš trečiųjų šalių importuojamas prekes, vidaus sandorius, taip pat iš kitų Europos Sąjungos valstybių įsigyjamas prekes.  

„Lengvatos taikymas leis paramos gavėjams ar kitiems nelaimių padarinius šalinantiems asmenims už turimas lėšas įsigyti daugiau paramai skirtų prekių ir paslaugų“, – pranešime sakė VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė.

PVM nebus taikomas prekėms, kurias importuos ar įsigys valstybinės organizacijos, viešosios įstaigos, labdaros ar filantropinės organizacijos. Išskirtiniais atvejais PVM lengvatos galės būti taikomos ir į paramos gavėjų apibrėžtį nepatenkančių asmenų atžvilgiu. 

Lengvata bus taikoma atgaline data – nuo šių metų vasario 24 dienos iki metų pabaigos. 

Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas, leidžiančias netaikyti PVM pagalbai Ukrainos karo ar kitų nelaimių aukoms skirtoms prekėms ir paslaugoms, Seimas priėmė balandžio pabaigoje.  

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas BNS yra sakęs, kad pakeitimais į Lietuvos teisę perkeliami nauji ES PVM direktyvos pakeitimai – jie suteikta galimybę tam tikrais atvejais neapmokestinti PVM prekių, skirtų nelaimių aukoms, tiekimo ir įsigijimo iš kitų valstybių narių bei su tokiomis prekėmis susijusių paslaugų.

Pasak jo, ši PVM lengvata susijusi su EK sprendimu dėl neapmokestinimo importo PVM. 

„Paramos gavėjai arba kiti nelaimių padarinius šalinantys asmenys už tas pačias jų disponuojamas paramai skirtas lėšas galės įsigyti daugiau prekių ir paslaugų“, – balandį BNS teigė jis. 

Pasak parlamentaro, kokie galimi valstybės biudžeto netekimai dėl šios lengvatos, paskaičiuoti sunku. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *