EK siūlo ilgalaikių sutarčių tarp šalių ir pigios elektros gamintojų modelį

Фото BNS/Кястутиса Ванагаса

Siekdama atsieti dujų ir elektros kainas, Europos Komisija (EK) siūlo ilgalaikių sutarčių tarp šalių narių ir pigios atsinaujinančios bei branduolinės energijos gamintojų modelį, skelbia apie Europos Sąjungos aktualijas rašantis naujienų portalas „Politico“, remdamasis neoficialiu dokumentu. 

Pasiūlymas aptariamas antradienį Liuksemburge vykstančiame ES transporto, telekomunikacijų ir energetikos ministrų tarybos posėdyje.   

Pagal siūlomą modelį šalys narės sudarytų ilgalaikius susitarimus dėl kainų skirtumų (angl. contracts for difference) su atsinaujinančios arba branduolinės energijos gamintojais, taip ilguoju laikotarpiu – paprastai 15 metų – vartotojams užfiksuojant nedideles kainas. Kontraktai būtų sudaromi su konkursų laimėtojais – pigiausią pasiūlymą pateikusiais gamintojais.  

Teigiama, kad toks modelis siūlomas kaip alternatyva elektros gamybai naudojamų dujų kainų luboms, kurios nuo vasaros taikomos Ispanijoje ir Portugalijoje. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *