Ekspertai siūlo atverti dideles parduotuves su atskirais įėjimais

Nuotrauka BFL/ Andrius Ufartas

Vyriausybės ekspertų taryba siūlo leisti dirbti didesnėms nei 300 kvadratinių metrų parduotuvėms, turinčioms atskirus įėjimus, bet nustatyti joms reikalavimus riboti srautus, reikalauti medicininių kaukių ar respiratorių, reguliariai testuoti darbuotojus.

„Praeitą savaitę prasidėjo diskusija ir vakar ekspertų taryba priėmė sprendimą teikti pasiūlymus Vyriausybei dėl reikalavimų prekybos įmonėms, kurios teikia nebūtinąsias prekes ir didesnių nei 300 kv. metrų veiklos atnaujinimui“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos pasiūlymams dėl COVID-19 ligos valdymo narys, VšĮ Molėtų ligoninės direktorius Vaidotas Grigas. 

„Patekimas į prekybos įstaigą, į prekybos plotą, turėtų būti per atskirą išėjimą lauke“, – sakė jis.

Pasak jo, siūloma, kad būtų kontroliuojamas pirkėjų skaičius, nustatytas vienam pirkėjui skirtas plotas, įleisti tik klientus su med. kaukėmis ar respiratoriais, jas turėtų dėvėti ir darbuotojai. Darbuotojai taip pat turėtų būti reguliariai tikrinami dėl COVID-19.

Taip pat siūloma, kad į parduotuves vienu metu galėtų atvykti ne daugiau kaip du žmonės.

Antrojo karantino ribojimai šalyje įvesti nuo lapkričio, vėliau jie griežtinti, o gruodžio viduryje įvesta judėjimo kontrolė tarp savivaldybių.

Vasario pabaigoje Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo pabaigos, o judėjimo tarp savivaldybių kontrolę – iki kovo vidurio, išskyrus žiedines savivaldybės.

Kiek anksčiau vasarį su tam tikrais apribojimais leista dirbti kirpykloms, grožio salonams ir ne maisto prekių parduotuvėms.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.