Epidemiologinės situacijos gerėjimas sustojo — I. Šimonytė

Nuotrauka BFL

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad epidemiologinės situacijos gerėjimas šalyje sustojo, todėl ragina žmones pasinaudoti galimybe pasiskiepyti nuo koronaviruso.

Vyriausybės vadovė taip pat pažymėjo, kad didesnis vakcinacijos mastas yra vienintelė galimybė išvengti karantino, kurio, jos žodžiais, niekas nenori.

„Man labai gaila, bet aš manau, kad turėsime pagrindo konstatuoti, kad situacijos gerėjimas sustojo. Mes negalime sakyti, kad ji labai dramatiškai pablogėjo, bet aš vertinčiau, kad jau kelinta diena naujų atvejų skaičius, palyginti su prieš tai buvusia savaite, nebemažėja ir teigiamų testų dalis nuo visų atliekamų testų didėja“, – trečiadienį per spaudos konferenciją sakė premjerė.

„Turint minty intensyvius socialinius kontaktus ir tai, kad daug žmonių bendrauja vienas su kitu, neatmesčiau, kad galime matyti ir spartų naujų atvejų skaičiaus kilimą. Jei nenorime naujo karantino, o tikrai nenorime, esu tikra dėl to, šitos kelios savaitės ar mėnuo, kuris yra turbūt santykinai „žalias“, galėtų būti geriausia proga padovanoti dovaną sau pačiam ir kitiems, nueiti ir pasiskiepyti“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Lietuvoje 14 dienų naujų atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų pastaruoju metu mažėja ir siekia 16 atvejų, tačiau Europoje ir pasaulyje epidemiologai baiminasi dėl galimos ketvirtosios bangos plintant užkrečiamesnei ir pavojingesnei koronaviruso delta atmainai.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 33 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios ligos mirusiųjų neregistruota.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *