„Epso-G“ ir „Tetas“ pasirašė sutartį dėl 111 km tvoros su Baltarusija statybos

Nuotrauka Vidaus reikalų ministerija/ facebook.com

Valstybės kontroliuojama energetikos grupė „Epso-G“ ir jos valdoma pramonės statinių, elektros pastočių, linijų bei specialiųjų elektros įrenginių statybos įmonė „Tetas“  antradienį pasirašė 36,3 mln. eurų (su PVM) vertės sutartį dėl pirmojo tvoros pasienyje su Baltarusija įrengimo etapo.

Kaip BNS sakė „Epso-G“ komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis, darbai pasienyje turėtų prasidėti dar šį mėnesį.

Sutartis pasirašyta po to, kai premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamos Fizinio barjero su Baltarusija priežiūros komisija pirmadienį pritarė sutarčiai. 

Pagal ją „Tetas“ nuo rugsėjo pabaigos iki kitų metų balandžio 30 dienos pastatys barjerą svarbiausiame 111 kilometrų ruože, netoli Druskininkų, A. Barausko ir Adutiškio pasienio užkardų, kur yra didžiausia tikimybė patekti nelegaliems migrantams.

Projektas vyks dviem etapais – antruoju etapu 400 kilometrų atkarpoje darbus tikimasi pradėti šių metų pabaigoje ir baigti kitų metų rugpjūtį. 

„Epso-G“ praėjusį penktadienį paskelbus viešą rinkos konsultaciją dėl antrojo tvoros statybos etapo, ji sulaukė labai didelio aktyvumo – 34 bendrovės nori susipažinti su projekto technine medžiaga. 

Pasak A. Bubnelio, su daugiau nei 10 galimų rangovų ir medžiagų tiekėjų susitikimai suplanuoti šią savaitę.

„Atsižvelgus į rinkos konsultacijos metu gautas pastabas bus tikslinamos pirkimo sąlygos ir jau artimiausiu metu bus paskelbtas pirkimas antrojo fizinio barjero etapo įrengimui“, – BNS sakė A. Bubnelis. 

Šiuo metu pasienyje su Baltarusija jau atliekami pjaunamos vielos koncertinos tiesimo darbai suderinti su tvoros įrengimu, kad bendras fizinis barjeras atitiktų visus Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) techninius reikalavimus.

508 kilometrų ilgio tvorai Vyriausybė yra numačiusi skirti iki 152 mln. eurų. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.