ES skaitmeninis COVID pažymėjimas sugeneruotas beveik visiems paskiepytiems žmonėms – RC

Фото sam.lrv.lt

Keliones palengvinantis Europos Sąjungos skaitmeninis COVID pažymėjimas e.sveikatos sistemoje sugeneruotas beveik visiems paskiepytiems Lietuvoje žmonėms, pirmadienį informavo Registrų centras.

„Šiuo metu e.sveikatos sistemoje sugeneruota apie 1,1 mln. skaitmeninių pažymėjimų paskiepytiems žmonėms. Tarp jų yra ir tų, kurie pasiskiepijo jau ir šiandien ryte“, – BNS sakė Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus.

Jis pabrėžė, kad nors pažymėjimas sugeneruotas ir vieną dozę gavusiems žmonėms, tai nereiškia, kad jie galės nevaržomai keliauti. Kaip vertinti tokią imunizaciją, sprendžia kiekviena šalis individualiai.

Sulaukus antrosios dozės pažymėjimą reikės atnaujinti – atsisiųsti dar kartą.

M. Samkaus teigimu, šią savaitę taip pat planuojama sugeneruoti pažymėjimus persirgusiems bei besitestuojantiems žmonėms.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, COVID-19 Lietuvoje persirgo ir yra gyvi daugiau nei 250 tūkst. žmonių, mažiausiai viena doze paskiepyta per 1,11 mln. žmonių.

Tiems žmonėms, kurie nesinaudoja e.sveikatos sistema, pažymėjimą taip pat galės išduoti šeimos gydytojas.

ES skaitmeninį COVID pažymėjimą, supaprastinantį keliones tarp Bendrijos šalių, galima išsiimti nuo vidurdienio.

Tai vieningas ir visoje Europos Sąjungoje pripažįstamas dokumentas, kuriame pateikiama informacija apie žmogaus paskiepijimą nuo koronaviruso, persirgimą šia liga ar turimą neigiamą testą. Jo tikslas – supaprastinti dokumentų patikros procesą pasieniuose.

Kiekviena šalis individualiai nustato savo reikalavimus atvykstantiems žmonėms, todėl prieš vykstant rekomenduojama pasidomėti konkrečioje valstybėje galiojančiomis taisyklėmis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *