ES svarsto galimybę paskelbti Baltarusijai sankcijų dėl migrantų atskraidinimo

Фото urm.lt

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį svarstė galimybę paskelbti sankcijų Baltarusijos valstybinei oro bendrovei, siekiant pažaboti migrantų srautus, kuriuos, bloko teigimu, per sieną siunčia Minskas.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas (Heikas Masas) pavadino Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką „valstybės organizuoto žmonių kontrabandos tinklo šulu“, per Liuksemburge vykusį posėdį ragindamas paskelbti jo šaliai naujų sankcijų.

„Nebenorime stebėti, kaip tokios bendrovės kaip oro linijos uždirba pinigus atgabendamos pabėgėlius“, – sakė H. Maasas.

„Mums reikia imtis sankcijų, kad leistume suprasti, jog nebegalime daugiau to toleruoti“, – pridūrė ministras.

ES tvirtina, kad Baltarusijos vyriausybė nukreipia migrantus iš Artimųjų Rytų ir Afrikos į bloką, taip keršydamos už sankcijas, įvestas Minskui dėl susidorojimo su opozicija.

Baltijos šalys siekia nutraukti lėktuvų nuomą Baltarusijos nacionalinei oro vežėjai „Belavia“ Briuselyje rengiamu nauju sankcijų paketu.

Tačiau Airija, kur įsikūrusios daugelis svarbių orlaivių nuomotojų, įspėjo, kad gali būti sunku nutraukti jau sudarytas sutartis.

„Nežinome, kaip teisiškai būtų galima nutraukti galiojančias sutartis, tačiau tikrai norime pasakyti, kad ateityje sutarčių neturėtų būti“, – pareiškė Airijos užsienio reikalų ministras Simonas Coveney (Saimonas Kovenis).

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) pabrėžė: „Reikalingos papildomos priemonės. Tačiau pažiūrėkime, ką nuspręs ES.“

Pasak diplomatų, Briuselis dirba prie galimų naujų baudžiamųjų priemonių Minskui, tačiau jos tebėra ankstyvos diskusijos stadijoje.

Po pernai rugpjūtį įvykusių ginčytinų rinkimų ES jau paskelbė sankcijas pagrindiniams Baltarusijos ekonomikos sektoriams ir daugybei pareigūnų, įskaitant patį A. Lukašenką ir jo sūnus.

Pastaraisiais mėnesiais į Lietuvą, Latviją ir Lenkiją pateko tūkstančiai migrantų, neteisėtai kirtusių sieną iš Baltarusijos pusės. Briuselis šiuos veiksmus laiko sąmoningai vykdoma kampanija.

ES teigimu, baltarusių valdžia atskraidina migrantus į Minską, o paskui gabena juos į pasienį, kad jie galėtų kirsti sieną pėsčiomis.

Varšuva kritikuojama dėl griežtos pozicijos šiuo klausimu, šalies pasieniečiams apgręžiant migrantus pasienyje su Baltarusija.

ES sudarė susitarimus su tokiomis šalimis kaip Irakas dėl migrantų skraidinimo į Minską sustabdymo.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *