ES svarsto įvesti sankcijas maždaug 20 Baltarusijos pareigūnų

Photo by European Parliament on Foter.com / CC BY

Europos Sąjungos diplomatinė tarnyba ketina pasiūlyti įvesti sankcijas maždaug dvidešimčiai Baltarusijos pareigūnų, bet sprendimas bus priimtas ne anksčiau kaip rugsėjo mėnesį, antradienį BNS pranešė diplomatiniai šaltiniai.

ES vadovai yra paskelbę, kad į juodąjį sąrašą ketina įtraukti Aliaksandro Lukašenkos režimo atstovus, kurie yra kalti dėl smurto prieš taikius protestuotojus ir rinkimų klastojimo.

„Vyriausiasis ES įgaliotinis Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) ketina pateikti kelias sankcijų galimybes, kurias aptars su ES užsienio reikalų ministrais. Tikėtina, kad preliminariame sąraše gali būti apie 20 pavardžių“ – BNS sakė apie procesą informuotas šaltinis. 

Sankcijų klausimą ES užsienio reikalų ministrai ketina aptarti ketvirtadienį Berlyne prasidėsiančiame neformaliame dviejų dienų susitikime. Jame formalių sprendimų nebus priimta. 

Kitas ministrų susitikimas, kuriame gali būti patvirtintos sankcijos, numatomas rugsėjo mėnesį.

Sankcijų sąraše esantiems žmonėms draudžiama atvykti į ES, įšaldomas jų turtas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius yra pasiūlęs, kad Lietuva įvestų nacionalines sankcijas 32 Baltarusijos pareigūnams, įskaitant prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.

Nacionalines sankcijas turi patvirtinti vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Ji BNS antradienį sakė, kad sąrašas dar pildomas ir derinamas. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.